Velká Británie

Jezdec: Jenson Button

Jméno
Jenson Button
Datum narození
19.1.1980
Národnost
Velká Británie
Poslední úprava
12.2.2013 12:26

Informace

Před formulí jedna

Syn Johna Buttona, rallycrossového závodníka, byl vždy označován za velkého playboye, který každý svůj závodnický úspěch s chutí oslaví. První úspěchy nasbíral již ve věku osmi let, kdy dokázal zvítězit ve 34 závodech britského šampionátu v motokárách a získal tak titul. V roce 1997 se stal nejmladším vítězem Evropské Super A, což byl úspěch, kterým si u manažérů na vyšších místech zajistil velkou pozornost.


Již v osmnácti letech přešel Button do britské série Formule Ford, kde také sbíral úspěchy. Hned v prvním roce získal devět vítězství a zajistil si mistrovský titul. Na konci roku 1998 získal McLaren Autosport BRDC Young Driver Award, ocenění mu mimo jiné dalo příležitost svést se ve voze Formule 1.

 

Ani po přechodu do Formule 3 nebyl britskému závodníkovi úspěch cizí, v první sezóně dominoval hned ve třech závodech sezóny a stal se nejlepším nováčkem roku. Na konci roku 1999 si vybral svou vyhranou cenu a testoval ve Formuli 1, konkrétně okusil monoposty McLarenu a Prostu.

Williams (2000)

V té době Frank Williams hledal vhodného kandidáta, který by byl stájovým kolegou Ralfa Schumachera v jeho stáji. Jenson Button byl ze všech jmen tím nejvhodnějším a proto v roce 2000 dostal příležitost. Ve své první sezóně ve Formuli 1 prokazoval své kvality, ačkoli se někdy dopustil až zbytečných chyb. Jeho výkon při závodě v belgickém Spa však nadchl snad všechny fanoušky, Button se kvalifikoval na třetím místě, závod dokončil o pozici hůře.

Benetton (2001)

Pro rok 2001 byl Button stále vázán smlouvou s Williamsem, ovšem příležitost dostal ve stáji Benetton, stáj v té době byla ovšem velmi nekonkurenceschopná a řadila se mezi týmy jako Prost nebo Minardi. Button se v této sezóně ukázal jen jednou, ve Velké ceně Německa získal páté místo, ovšem v celkovém souhrnu skončil až na sedmnáctém místě.

Renault (2002)

Rok na to už v Renaultu místo nebylo, Flavio Briatore se rozhodl angažovat mladého testovacího pilota Fernanda Alonsa, který byl podle italského manažéra vhodnější volbou. Čas ukázal, že Briatore se nemýlil, španělský závodník získal v roce 2005 a 2006 mistrovský titul, zatímco Button měl v té době na svém kontě teprve první vítězství.

Honda (2003-2008)

2003

Zejména v roce 2003 prokázal Button své kvality, když s průměrným vozem BAR dokázal porážet i takového mazáka, jako byl Jacques Villeneuve. Na konci sezóny mu patřilo deváté místo se sedmnácti body a první zkušeností, jaké to je, když pilot vede startovní pole.

2004

Další rok byla stáj BAR-Honda o hodně lepší, Button to potvrdil třetím místem v závodě v Malajsii. V San Marinu byl po startu z pole position Button velmi blízko vítězství, ovšem nakonec skončil až jako druhý a celou sezónu zakončil na třetím místě v poháru jezdců, za oběma piloty stáje Ferrari. 

2005

Do dalšího roku nastupoval Button se smlouvou od Hondy, ačkoli se z kontraktu u Williamsu musel vykoupit, což mezi oběma stranami vyvolalo velké nepokoje. Stáj se v tomto roce příliš nepředvedla, na konto si připsala diskvalifikaci ze tří Velkých cen, z důvodů pokusu o podvod při měření hmotnosti vozu. Smůlu zažil Brit v závodě v Kanadě, kde po startu z pole position ve 46. kole havaroval a musel odstoupit.

2006

Sezóna 2006 přinesla Buttonovi jeho první vítězství v kariéře pilota Formule 1, stalo se tak ve Velké ceně Maďarska. Jinak to ale pro Buttona byla sezóna plná zklamání, před domácím publikem v Británii po souboji s Coulthardem nebodoval a několik závodů pro vlastní chyby ani nedokončil. Na konci roku mu náležela šestá příčka v poháru jezdců.

2007

Další sezóna byla plná zklamání, Honda pro rok 2007 nedokázala postavit dostatečně konkurenceschopný monopost, který by mohl konkurovat celému startovnímu poli. Pilotům zelenočerné stáje často náležela až druhá desítka startovní listiny. Patnácté místo v poháru jezdců znamenalo i to, že Button přišel o titul nejlepšího britského závodníka ve Formuli 1, který mu sebral Lewis Hamilton, závodící za McLaren. 

2008

Sezóna 2008 nebyla z pohledu stáje o moc lepší, Button dokázal bodovat jen v závodě ve Španělsku, kde za šesté místo bral 3 body. Šok však přišel po sezóně, kdy Honda oznámila úmysl opustit Formuli 1, což by znamenalo i konec závodnické kariéry Jensona Buttona a Rubense Barrichella. Stáj však naštěstí odkoupil bývalý inženýr Ferrari, Ross Brawn, který si dal pro nadcházející ročník jasný cíl – udržet tým před krachem ve Formuli 1. Nastala nová éra stáje BrawnGP.

Brawn (2009)

Stáj, která měla pokračovat v tradicích Hondy a bojovat spíše v dolních patrech startovní listiny však všechny překvapila svými výkony v předsezóních testech a konkurence se jen obávala, aby stáj skvělé výkony neudržela.

 

Nová stáj na startovním roštu si hned v prvním závodě sezóny připsala double, Button získal své teprve druhé vítězství v kariéře a po závodě se stal jedním z hlavních kandidátů na zisk titulu. Button vyhrál i v deštivém závodě v Malajsii, kde však jezdci brali pouze polovičku získaných bodů, protože nebyla odjeta většina závodu. Až čínská Velká cena přerušila Buttonovu vítěznou šňůru, v dalším velmi napínavém závodě zvítězil Sebastien Vettel, Button obsadil až třetí místo.

 

Další čtyři závody však opět byli v režii britského závodníka, ze čtyřiceti možných bodů získal plný počet a jeho náskok na čele poháru jezdců stále rostl. Blížila se domácí Velká cena, kde překvapivě nebyl hlavním tématem úřadující mistr světa Lewis Hamilton, ale skvělou formu vlastnící Jenson Button. Od závodu před domácím publikem se od něj hodně čekalo, jenže Brit obsadil až šesté místo a vůbec poprvé se nevešel na stupně vítězů.

 

Vítězství v turecké Velké ceně se stalo Buttonovým letos vůbec posledním, především díky vzrůstající formě u konkurence, rychlost totiž našlo nejen Ferrari, ale také McLaren a nečekanou formu nabralo i BMW. Button považoval za svého největšího konkurenta v boji o titul Brazilce Rubense Barrichella, což se také naplnilo. Jenže Button dokázal Barrichella v závěru sezóny porážet a to i když se jednalo o souboj o šestou příčku. Před předposledním závodem v Brazílii byl hlavním kandidátem na zisk vítězství Rubens Barrichelo, který by se ziskem deseti bodů velmi přiblížil Buttonovi a jeho pozici lídra šampionátu. Barrichello ovládl kvalifikaci, ovšem v závodě jej zradila technika, Button se tak díky pátému místu ve Velké ceně Brazílie mohl radovat ze zisku svého prvního titulu mistra světa, který paradoxně získal na půdě svého hlavního rivala v souboji o titul šampióna – Rubense Barrichella.

 

Před velkou premiérou v Abu Dhabi tak již bylo o obou mistrovských titulech rozhodnuto a jezdci byli rádi, že o šampiónech nerozhodne zcela neznámá trať, kterou všichni až do příjezdu na trať znali jen vizuálně. V závodě nakonec vyhrál Vettel, ovšem Button celému světu dokázal, proč právě on by měl být mistrem světa. Během posledních kol v závodě dokázal stáhnout náskok druhého Marka Webbera a v průběhu posledních dvou kol s ním sváděl krásné souboje, které nakonec skončili lépe pro Australana, Button dojel třetí.

 

Po sezóně se ozvalo i několik negativních názorů, že Button si titul za výkon především v druhé části sezóny nezaslouží, ovšem ve Formuli 1 získává titul ten pilot, který má na konci roku na svém kontě nejvíce bodů, což byl tentokráte Jenson Button.

McLaren (2010-nyní)

2010

Když Mercedes oznámil odkoupení stáje Brawn, Jenson Button se rozhodl přestoupit do britského McLarenu, kde nahradil finského závodníka Heikkiho Kovalainena. Vítězství se stříbrným šípem se dočkal hned ve druhém závodě v australském Melbourne. Druhé a zároveň poslední prvenství v roce 2010 získal britský jezdec na okruhu v Číně, na stupně vítězů se posléze podíval ještě pětkrát (3x druhý, 2x třetí).

V Brazílii došlo ke konfliktu, kdy byl Jenson a několik dalších zaměstnanců McLarenu v ohrožení skupiny ozbrojenců, nikomu se ale naštěstí nic nestalo. Jenson si třetím místem v závěrečné Velké ceně Abú Dhabí zajistil celkově páté místo v poháru jezdců s počtem 214 mistrovských bodů.

2011

Ročník 2011 začal pro britského závodníka šestým místem v Austrálii, na stupně vítězů se Button podíval již ve druhé Velké ceně, kdy obsadil druhou pozici. Pravidelně se mu dařilo sbírat mistrovské body a v Kanadě se dočkal dle vlastních slov nejlepšího vítězství v jeho kariéře. V samotném závěru až do posledního kola stahoval do té doby vedoucího Sebastiana Vettela, v posledním kole udělal Němec chybu, Button toho využil a půl kola před koncem jezdce Red Bullu předjel.

Kromě závodu v Kanadě vyhrál také v Maďarsku a Japonsku, celkově nasbíral 270 mistrovských bodů a nebýt v té sezóně zcela dominantního Sebastiana Vettela s Red Bullem, který si zejména výkony v první polovině sezóny vybudoval obrovský náskok, mohl Brit jistě bojovat o zisk svého druhého mistrovského primátu až do posledního závodu.

2012

Hned v úvodním závodě v Austrálii získává Jenson Button vítězství a McLaren se zdá být velmi konkurenceschopný. Kvůli několika smolným kolizím a odstoupením z důvodů poruchy vozu ale britský závodník nedostal příležitost navázat na výsledky z předchozího ročníku.

Stejně jako v roce 2011 získal i tento rok Button celkem tři vítězství (Austrálie, Belgie, Brazílie), díky pravidelnému bodovému zisk zejména v závěru ročníku nakonec obsadil pátou příčku v poháru jezdců, celkem získal 188 mistrovských bodů.

Zejména jeho vítězství v Brazílii bylo velmi šťastné, získal jej po kolizi stájového kolegy Lewise Hamiltona a Nica Hülkenberga, kteří do té doby bojovali na prvních dvou místech. Brit Hamilton ze závodu pro poškození vozu odstoupil, Hülkenberg kolizí ztratil drahocenný čas a navíc dostal penalizaci, která jej z boje o vítězství odsunula.

Kariéra

 

2013 - F1: Vodafone McLaren Mercedes

2012 - F1: Vodafone McLaren Mercedes, 5. místo, 188 bodů (3 vítězství, 6 stupňů vítězů, 1 nejlepší startovní pozice, 2 nejrychlejší kola)

2011 - F1: Vodafone McLaren Mercedes, 2. místo, 270 bodů (3 vítězství, 12 stupňů vítězů, 3 nejrychlejší kola)

2010 - F1: Vodafone McLaren Mercedes, 5.místo, 214 bodů (2 vítězství, 7 stupňů vítězů, 1 nejrychlejší kolo)
2009 - F1: Brawn GP Formula 1 Team, Mistr světa, 95 bodů (6 vítězství, 9 stupňů vítězů, 4 nejlepší startovní pozice, 2 nejrychlejší kola)
2008 - F1: Honda Racing F1 Team, 18.místo, 3 body
2007 - F1: Honda Racing F1 Team, 15.místo, 6 body
2006 - F1: Lucky Strike Honda Racing F1 Team, 6.místo, 56 bodů (1 vítězství, 3 stupně vítězů, 1 nejlepší startovní pozice)
2005 - F1: Lucky Strike BAR Honda, 9.místo, 37 bodů (2 stupně vítězů, 1 nejlepší startovní pozice)
2004 - F1: Lucky Strike BAR Honda, 3.místo, 85 bodů (10 stupňů vítězů, 1 nejlepší startovní pozice)
2003 - F1: Lucky Strike BAR Honda, 9.místo, 17 bodů
2002 - F1: Mild Seven Renault F1 Team, 7.místo, 14 bodů
2001 - F1: Mild Seven Benetton Renault, 17.místo, 2 body
2000 - F1: BMW Williams F1 Team, 8.místo, 12 bodů
1999 - F3 Masters: Promatecme UK, 5.místo
1999 - F3 Macau: Promatecme Renault Fina UK, 2.místo
1999 - F3 British: 3.místo, 168 bodů

Výsledky a tabulková data

Sezóna # Konstruktér Pořadí Body celkem
2000 10 Williams 8. 12
2001 8 Benetton 17. 2
2002 15 Renault 7. 14
2003 17 B.A.R. 9. 17
2004 9 B.A.R. 3. 85
2005 3 B.A.R. 9. 37
2006 12 Honda 6. 56
2007 7 Honda 14. 6
2008 16 Honda 18. 3
2009 22 Brawn 1. 95
2010 1 McLaren 5. 214
2011 4 McLaren 2. 270
2012 3 McLaren 5. 185
2013 5 McLaren 9. 73
2014 22 McLaren 8. 126
2015 22 McLaren 16. 16
2016 22 McLaren 15. 21
2017 22 HRT 20. 0
2019 22 McLaren 11. 0
Název   Okruh # Konstruktér P B
Velká cena Austrálie 2000 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 10 Williams RET 0
Velká cena Brazílie 2000 Brazílie Interlagos 10 Williams 6. 1
Velká cena San Marina 2000 San Marino Imola 10 Williams RET 0
Velká cena Velké Británie 2000 Velká Británie Silverstone 10 Williams 5. 2
Velká cena Španělska 2000 Španělsko Circuit de Catalunya 10 Williams 17. 0
Velká cena Evropy 2000 Německo Nürburgring 10 Williams 10. 0
Velká cena Monaka 2000 Monako Circuit de Monaco 10 Williams RET 0
Velká cena Kanady 2000 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 10 Williams 11. 0
Velká cena Francie 2000 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 10 Williams 8. 0
Velká cena Rakouska 2000 Rakousko A1-Ring 10 Williams 5. 2
Velká cena Německa 2000 Německo Hockenheim 10 Williams 4. 3
Velká cena Maďarska 2000 Maďarsko Hungaroring 10 Williams 9. 0
Velká cena Belgie 2000 Belgie Spa-Francorchamps 10 Williams 5. 2
Velká cena Itálie 2000 Itálie Monza 10 Williams RET 0
Velká cena Spojených států 2000 10 Williams RET 0
Velká cena Japonska 2000 Japonsko Suzuka 10 Williams 5. 2
Velká cena Malajsie 2000 Malajsie Sepang 10 Williams RET 0
Velká cena Austrálie 2001 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 8 Benetton RET 0
Velká cena Malajsie 2001 Malajsie Sepang 8 Benetton 11. 0
Velká cena Brazílie 2001 Brazílie Interlagos 8 Benetton 10. 0
Velká cena San Marina 2001 San Marino Imola 8 Benetton 12. 0
Velká cena Španělska 2001 Španělsko Circuit de Catalunya 8 Benetton 15. 0
Velká cena Rakouska 2001 Rakousko A1-Ring 8 Benetton RET 0
Velká cena Monaka 2001 Monako Circuit de Monaco 8 Benetton 7. 0
Velká cena Kanady 2001 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 8 Benetton RET 0
Velká cena Evropy 2001 Německo Nürburgring 8 Benetton 13. 0
Velká cena Francie 2001 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 8 Benetton 16. 0
Velká cena Velké Británie 2001 Velká Británie Silverstone 8 Benetton 15. 0
Velká cena Německa 2001 Německo Hockenheim 8 Benetton 5. 2
Velká cena Maďarska 2001 Maďarsko Hungaroring 8 Benetton RET 0
Velká cena Belgie 2001 Belgie Spa-Francorchamps 8 Benetton RET 0
Velká cena Itálie 2001 Itálie Monza 8 Benetton RET 0
Velká cena Spojených států 2001 Spojené státy Indianapolis Motor Speedway 8 Benetton 9. 0
Velká cena Japonska 2001 Japonsko Suzuka 8 Benetton 7. 0
Velká cena Austrálie 2002 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 15 Renault RET 0
Velká cena Malajsie 2002 Malajsie Sepang 15 Renault 4. 3
Velká cena Brazílie 2002 Brazílie Interlagos 15 Renault 4. 3
Velká cena San Marina 2002 San Marino Imola 15 Renault 5. 2
Velká cena Španělska 2002 Španělsko Circuit de Catalunya 15 Renault 12. 0
Velká cena Rakouska 2002 Rakousko A1-Ring 15 Renault 7. 0
Velká cena Monaka 2002 Monako Circuit de Monaco 15 Renault RET 0
Velká cena Kanady 2002 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 15 Renault 15. 0
Velká cena Evropy 2002 Německo Nürburgring 15 Renault 5. 2
Velká cena Velké Británie 2002 Velká Británie Silverstone 15 Renault 12. 0
Velká cena Francie 2002 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 15 Renault 6. 1
Velká cena Německa 2002 Německo Hockenheim 15 Renault RET 0
Velká cena Maďarska 2002 Maďarsko Hungaroring 15 Renault RET 0
Velká cena Belgie 2002 Belgie Spa-Francorchamps 15 Renault RET 0
Velká cena Itálie 2002 Itálie Monza 15 Renault 5. 2
Velká cena Spojených států 2002 15 Renault 8. 0
Velká cena Japonska 2002 Japonsko Suzuka 15 Renault 6. 1
Velká cena Austrálie 2003 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 17 B.A.R. 10. 0
Velká cena Malajsie 2003 Malajsie Sepang 17 B.A.R. 7. 2
Velká cena Brazílie 2003 Brazílie Interlagos 17 B.A.R. RET 0
Velká cena San Marina 2003 San Marino Imola 17 B.A.R. 8. 1
Velká cena Španělska 2003 Španělsko Circuit de Catalunya 17 B.A.R. 9. 0
Velká cena Rakouska 2003 Rakousko A1-Ring 17 B.A.R. 4. 5
Velká cena Kanady 2003 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 17 B.A.R. RET 0
Velká cena Evropy 2003 Německo Nürburgring 17 B.A.R. 7. 2
Velká cena Francie 2003 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 17 B.A.R. RET 0
Velká cena Velké Británie 2003 Velká Británie Silverstone 17 B.A.R. 8. 1
Velká cena Německa 2003 Německo Hockenheim 17 B.A.R. 8. 1
Velká cena Maďarska 2003 Maďarsko Hungaroring 17 B.A.R. 10. 0
Velká cena Itálie 2003 Itálie Monza 17 B.A.R. RET 0
Velká cena Spojených států 2003 Spojené státy Indianapolis Motor Speedway 17 B.A.R. RET 0
Velká cena Japonska 2003 Japonsko Suzuka 17 B.A.R. 4. 5
Velká cena Austrálie 2004 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 9 B.A.R. 6. 3
Velká cena Malajsie 2004 Malajsie Sepang 9 B.A.R. 3. 6
Velká cena Bahrajnu 2004 Bahrajn Bahrain International Circuit 9 B.A.R. 3. 6
Velká cena San Marina 2004 San Marino Imola 9 B.A.R. 2. 8
Velká cena Španělska 2004 Španělsko Circuit de Catalunya 9 B.A.R. 8. 1
Velká cena Monaca 2004 Monako Circuit de Monaco 9 B.A.R. 2. 8
Velká cena Evropy 2004 Německo Nürburgring 9 B.A.R. 3. 6
Velká cena Kanady 2004 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 9 B.A.R. 3. 6
Velká cena USA 2004 Spojené státy Indianapolis Motor Speedway 9 B.A.R. RET 0
Velká cena Francie 2004 Francie Paul Ricard 9 B.A.R. 5. 4
Velká cena Velké Británie 2004 Velká Británie Silverstone 9 B.A.R. 4. 5
Velká cena Německa 2004 Německo Hockenheim 9 B.A.R. 2. 8
Velká cena Maďarska 2004 Maďarsko Hungaroring 9 B.A.R. 5. 4
Velká cena Belgie 2004 Belgie Spa-Francorchamps 9 B.A.R. RET 0
Velká cena Itálie 2004 Itálie Monza 9 B.A.R. 3. 6
Velká cena Číny 2004 Čína Shanghai International Circuit 9 B.A.R. 2. 8
Velká cena Japonska 2004 Japonsko Suzuka 9 B.A.R. 3. 6
Velká cena Brazílie 2004 Brazílie Interlagos 9 B.A.R. RET 0
Velká cena Austrálie 2005 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 3 B.A.R. 11. 0
Velká cena Malajsie 2005 Malajsie Sepang 3 B.A.R. RET 0
Velká cena Bahrajnu 2005 Bahrajn Bahrain International Circuit 3 B.A.R. RET 0
Velká cena San Marina 2005 San Marino Imola 3 B.A.R. DSQ 0
Velká cena Evropy 2005 Německo Nürburgring 3 B.A.R. 10. 0
Velká cena Kanady 2005 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 3 B.A.R. RET 0
Velká cena USA 2005 Spojené státy Indianapolis Motor Speedway 3 B.A.R. RET 0
Velká cena Francie 2005 Francie Paul Ricard 3 B.A.R. 4. 5
Velká cena Velké Británie 2005 Velká Británie Silverstone 3 B.A.R. 5. 4
Velká cena Německa 2005 Německo Hockenheim 3 B.A.R. 3. 6
Velká cena Maďarska 2005 Maďarsko Hungaroring 3 B.A.R. 5. 4
Velká cena Turecka 2005 Turecko Istanbul 3 B.A.R. 5. 4
Velká cena Itálie 2005 Itálie Monza 3 B.A.R. 8. 1
Velká cena Belgie 2005 Belgie Spa-Francorchamps 3 B.A.R. 3. 6
Velká cena Brazílie 2005 Brazílie Interlagos 3 B.A.R. 7. 2
Velká cena Japonska 2005 Japonsko Suzuka 3 B.A.R. 5. 4
Velká cena Číny 2005 Čína Shanghai International Circuit 3 B.A.R. 8. 1
Velká cena Bahrajnu 2006 Bahrajn Bahrain International Circuit 12 Honda 4. 5
Velká cena Malajsie 2006 Malajsie Sepang 12 Honda 3. 6
Velká cena Austrálie 2006 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 12 Honda 10. 0
Velká cena San Marina 2006 San Marino Imola 12 Honda 7. 2
Velká cena Evropy 2006 Německo Nürburgring 12 Honda RET 0
Velká cena Španělska 2006 Španělsko Circuit de Catalunya 12 Honda 6. 3
Velká cena Monaka 2006 Monako Circuit de Monaco 12 Honda 11. 0
Velká cena Velké Británie 2006 Velká Británie Silverstone 12 Honda RET 0
Velká cena Kanady 2006 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 12 Honda 9. 0
Velká cena Spojených států 2006 Spojené státy Indianapolis Motor Speedway 12 Honda RET 0
Velká cena Francie 2006 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 12 Honda RET 0
Velká cena Německa 2006 Německo Hockenheim 12 Honda 4. 5
Velká cena Maďarska 2006 Maďarsko Hungaroring 12 Honda 1. 10
Velká cena Turecka 2006 Turecko Istanbul 12 Honda 4. 5
Velká cena Itálie 2006 Itálie Monza 12 Honda 5. 4
Velká cena Číny 2006 Čína Shanghai International Circuit 12 Honda 4. 5
Velká cena Japonska 2006 Japonsko Suzuka 12 Honda 4. 5
Velká cena Brazílie 2006 Brazílie Interlagos 12 Honda 3. 6
Velká cena Austrálie 2007 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 7 Honda 15. 0
Velká cena Malajsie 2007 Malajsie Sepang 7 Honda 12. 0
Velká cena Bahrajnu 2007 Bahrajn Bahrain International Circuit 7 Honda RET 0
Velká cena Španělska 2007 Španělsko Circuit de Catalunya 7 Honda 12. 0
Velká cena Monaka 2007 Monako Circuit de Monaco 7 Honda 11. 0
Velká cena Kanady 2007 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 7 Honda RET 0
Velká cena USA 2007 Spojené státy Indianapolis Motor Speedway 7 Honda 12. 0
Velká cena Francie 2007 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 7 Honda 8. 1
Velká cena Velké Británie 2007 Velká Británie Silverstone 7 Honda 10. 0
Velká cena Evropy 2007 Německo Nürburgring 7 Honda RET 0
Velká cena Maďarska 2007 Maďarsko Hungaroring 7 Honda RET 0
Velká cena Turecka 2007 Turecko Istanbul 7 Honda 13. 0
Velká cena Itálie 2007 Itálie Monza 7 Honda 8. 1
Velká cena Belgie 2007 Belgie Spa-Francorchamps 7 Honda RET 0
Velká cena Japonska 2007 Japonsko Fuji 7 Honda 11. 0
Velká cena Číny 2007 Čína Shanghai International Circuit 7 Honda 5. 4
Velká cena Brazílie 2007 Brazílie Interlagos 7 Honda RET 0
Velká cena Austrálie 2008 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 16 Honda RET 0
Velká cena Malajsie 2008 Malajsie Sepang 16 Honda 10. 0
Velká cena Bahrajnu 2008 Bahrajn Bahrain International Circuit 16 Honda RET 0
Velká cena Španělska 2008 Španělsko Circuit de Catalunya 16 Honda 6. 3
Velká cena Turecka 2008 Turecko Istanbul 16 Honda 11. 0
Velká cena Monaka 2008 Monako Circuit de Monaco 16 Honda 11. 0
Velká cena Kanady 2008 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 16 Honda 11. 0
Velká cena Francie 2008 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 16 Honda RET 0
Velká cena Velké Británie 2008 Velká Británie Silverstone 16 Honda RET 0
Velká cena Německa 2008 Německo Hockenheim 16 Honda 17. 0
Velká cena Maďarska 2008 Maďarsko Hungaroring 16 Honda 12. 0
Velká cena Evropy 2008 Španělsko Valencia street 16 Honda 13. 0
Velká cena Belgie 2008 Belgie Spa-Francorchamps 16 Honda 15. 0
Velká cena Itálie 2008 Itálie Monza 16 Honda 15. 0
Velká cena Singapuru 2008 Singapur Marina Bay 16 Honda 9. 0
Velká cena Japonska 2008 Japonsko Fuji 16 Honda 14. 0
Velká cena Číny 2008 Čína Shanghai International Circuit 16 Honda 16. 0
Velká cena Brazílie 2008 Brazílie Interlagos 16 Honda 13. 0
Velká cena Austrálie 2009 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 22 Brawn 1. 10
Velká cena Malajsie 2009 Malajsie Sepang 22 Brawn 1. 5
Velká cena Číny 2009 Čína Shanghai International Circuit 22 Brawn 3. 6
Velká cena Bahrajnu 2009 Bahrajn Bahrain International Circuit 22 Brawn 1. 10
Velká cena Španělska 2009 Španělsko Circuit de Catalunya 22 Brawn 1. 10
Velká cena Monaka 2009 Monako Circuit de Monaco 22 Brawn 1. 10
Velká cena Turecka 2009 Turecko Istanbul 22 Brawn 1. 10
Velká cena Velké Británie 2009 Velká Británie Silverstone 22 Brawn 6. 3
Velká cena Německa 2009 Německo Nürburgring 22 Brawn 5. 4
Velká cena Maďarska 2009 Maďarsko Hungaroring 22 Brawn 7. 2
Velká cena Evropy 2009 Španělsko Valencia street 22 Brawn 7. 2
Velká cena Belgie 2009 Belgie Spa-Francorchamps 22 Brawn RET 0
Velká cena Itálie 2009 Itálie Monza 22 Brawn 2. 8
Velká cena Singapuru 2009 Singapur Marina Bay 22 Brawn 5. 4
Velká cena Japonska 2009 Japonsko Suzuka 22 Brawn 8. 1
Velká cena Brazílie 2009 Brazílie Interlagos 22 Brawn 5. 4
Velká cena Abú Dhabi 2009 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 22 Brawn 3. 6
Velká cena Bahrajnu 2010 Bahrajn Bahrain International Circuit 1 McLaren 7. 6
Velká cena Austrálie 2010 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 1 McLaren 1. 25
Velká cena Malajsie 2010 Malajsie Sepang 1 McLaren 8. 4
Velká cena Číny 2010 Čína Shanghai International Circuit 1 McLaren 1. 25
Velká cena Španělska 2010 Španělsko Circuit de Catalunya 1 McLaren 5. 10
Velká cena Monaka 2010 Monako Circuit de Monaco 1 McLaren RET 0
Velká cena Turecka 2010 Turecko Istanbul 1 McLaren 2. 18
Velká cena Kanady 2010 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 1 McLaren 2. 18
Velká cena Evropy 2010 Španělsko Valencia street 1 McLaren 3. 15
Velká cena Velké Británie 2010 Velká Británie Silverstone 1 McLaren 4. 12
Velká cena Německa 2010 Německo Hockenheim 1 McLaren 5. 10
Velká cena Maďarska 2010 Maďarsko Hungaroring 1 McLaren 8. 4
Velká cena Belgie 2010 Belgie Spa-Francorchamps 1 McLaren RET 0
Velká cena Itálie 2010 Itálie Monza 1 McLaren 2. 18
Velká cena Singapuru 2010 Singapur Marina Bay 1 McLaren 4. 12
Velká cena Japonska 2010 Japonsko Suzuka 1 McLaren 4. 12
Velká cena Koreje 2010 Jižní Korea Korea International Circuit 1 McLaren 12. 0
Velká cena Brazílie 2010 Brazílie Interlagos 1 McLaren 5. 10
Velká cena Abú Dhabi 2010 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 1 McLaren 3. 15
Velká cena Austrálie 2011 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 4 McLaren 6. 8
Velká cena Malajsie 2011 Malajsie Sepang 4 McLaren 2. 18
Velká cena Číny 2011 Čína Shanghai International Circuit 4 McLaren 4. 12
Velká cena Turecka 2011 Turecko Istanbul 4 McLaren 6. 8
Velká cena Španělska 2011 Španělsko Circuit de Catalunya 4 McLaren 3. 15
Velká cena Monaka 2011 Monako Circuit de Monaco 4 McLaren 3. 15
Velká cena Kanady 2011 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 4 McLaren 1. 25
Velká cena Evropy 2011 Španělsko Valencia street 4 McLaren 6. 8
Velká cena Velké Británie 2011 Velká Británie Silverstone 4 McLaren RET 0
Velká cena Německa 2011 Německo Nürburgring 4 McLaren RET 0
Velká cena Maďarska 2011 Maďarsko Hungaroring 4 McLaren 1. 25
Velká cena Belgie 2011 Belgie Spa-Francorchamps 4 McLaren 3. 15
Velká cena Itálie 2011 Itálie Monza 4 McLaren 2. 18
Velká cena Singapuru 2011 Singapur Marina Bay 4 McLaren 2. 18
Velká cena Japonska 2011 Japonsko Suzuka 4 McLaren 1. 25
Velká cena Koreje 2011 Jižní Korea Korea International Circuit 4 McLaren 4. 12
Velká cena Indie 2011 Indie Buddh International Circuit 4 McLaren 2. 18
Velká cena Abú Dhabi 2011 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 4 McLaren 3. 15
Velká cena Brazílie 2011 Brazílie Interlagos 4 McLaren 3. 15
Velká cena Austrálie 2012 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 3 McLaren 1. 25
Velká cena Malajsie 2012 Malajsie Sepang 3 McLaren 14. 0
Velká cena Číny 2012 Čína Shanghai International Circuit 3 McLaren 2. 18
Velká cena Bahrajnu 2012 Bahrajn Bahrain International Circuit 3 McLaren 18. 0
Velká cena Španělska 2012 Španělsko Circuit de Catalunya 3 McLaren 9. 2
Velká cena Monaka 2012 Monako Circuit de Monaco 3 McLaren 16. 0
Velká cena Kanady 2012 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 3 McLaren 16. 0
Velká cena Evropy 2012 Španělsko Valencia street 3 McLaren 8. 4
VC Velké Británie 2012 Velká Británie Silverstone 3 McLaren 10. 1
Velká cena Německa 2012 Německo Hockenheim 9 McLaren 3. 15
Velká cena Maďarska 2012 Maďarsko Hungaroring 3 McLaren 6. 8
Velká cena Belgie 2012 Belgie Spa-Francorchamps 3 McLaren 1. 25
Velká cena Itálie 2012 Itálie Monza 3 McLaren RET 0
Velká cena Singapuru 2012 Singapur Marina Bay 3 McLaren 2. 18
Velká cena Japonska 2012 Japonsko Suzuka 3 McLaren 4. 12
Velká cena Koreje 2012 Jižní Korea Korea International Circuit 3 McLaren RET 0
Velká cena Indie 2012 Indie Buddh International Circuit 3 McLaren 5. 10
Velká cena Abú Dhabi 2012 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 3 McLaren 4. 12
Velká cena USA 2012 Spojené státy Circuit Of The Americas 3 McLaren 5. 10
Velká cena Brazílie 2012 Brazílie Interlagos 3 McLaren 1. 25
Velká cena Austrálie 2013 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 5 McLaren 9. 2
Velká cena Malajsie 2013 Malajsie Sepang 5 McLaren 17. 0
Velká cena Číny 2013 Čína Shanghai International Circuit 5 McLaren 5. 10
Velká cena Bahrajnu 2013 Bahrajn Bahrain International Circuit 5 McLaren 10. 1
Velká cena Španělska 2013 Španělsko Circuit de Catalunya 5 McLaren 8. 4
Velká cena Monaka 2013 Monako Circuit de Monaco 5 McLaren 6. 8
Velká cena Kanady 2013 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 5 McLaren 12. 0
VC Velké Británie 2013 Velká Británie Silverstone 5 McLaren 13. 0
Velká cena Německa 2013 Německo Nürburgring 5 McLaren 6. 8
Velká cena Maďarska 2013 Maďarsko Hungaroring 5 McLaren 7. 6
Velká cena Belgie 2013 Belgie Spa-Francorchamps 5 McLaren 6. 8
Velká cena Itálie 2013 Itálie Monza 5 McLaren 10. 1
Velká cena Singapuru 2013 Singapur Marina Bay 5 McLaren 7. 6
Velká cena Koreje 2013 Jižní Korea Korea International Circuit 5 McLaren 8. 4
Velká cena Japonska 2013 Japonsko Suzuka 5 McLaren 9. 2
Velká cena Indie 2013 Indie Buddh International Circuit 5 McLaren 14. 0
Velká cena Abú Dhabi 2013 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 5 McLaren 12. 0
Velká cena USA 2013 Spojené státy Circuit Of The Americas 5 McLaren 10. 1
Velká cena Brazílie 2013 Brazílie Interlagos 5 McLaren 4. 12
Velká cena Austrálie 2014 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 22 McLaren 3. 15
Velká cena Malajsie 2014 Malajsie Sepang 22 McLaren 6. 8
Velká cena Bahrajnu 2014 Bahrajn Bahrain International Circuit 22 McLaren 17. 0
Velká cena Číny 2014 Čína Shanghai International Circuit 22 McLaren 11. 0
Velká cena Španělska 2014 Španělsko Circuit de Catalunya 22 McLaren 11. 0
Velká cena Monaka 2014 Monako Circuit de Monaco 22 McLaren 6. 8
Velká cena Kanady 2014 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 22 McLaren 4. 12
Velká cena Rakouska 2014 Rakousko A1-Ring 22 McLaren 11. 0
Velká cena Velké Británie 2014 Velká Británie Silverstone 22 McLaren 4. 12
Velká cena Německa 2014 Německo Hockenheim 22 McLaren 8. 4
Velká cena Maďarska 2014 Maďarsko Hungaroring 22 McLaren 10. 1
Velká cena Belgie 2014 Belgie Spa-Francorchamps 22 McLaren 6. 8
Velká cena Itálie 2014 Itálie Monza 22 McLaren 8. 4
Velká cena Singapuru 2014 Singapur Marina Bay 22 McLaren RET 0
Velká cena Japonska 2014 Japonsko Suzuka 22 McLaren 5. 10
Velká cena Ruska 2014 Rusko Sochi Autodrom 22 McLaren 4. 12
Velká cena USA 2014 Spojené státy Circuit Of The Americas 22 McLaren 12. 0
Velká cena Brazílie 2014 Brazílie Interlagos 22 McLaren 4. 12
Velká cena Abu Dhabi 2014 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 22 McLaren 5. 20
Velká cena Austrálie 2015 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 22 McLaren 11. 0
Velká cena Malajsie 2015 Malajsie Sepang 22 McLaren RT 0
Velká cena Číny 2015 Čína Shanghai International Circuit 22 McLaren 14. 0
Velká cena Bahrajnu 2015 Bahrajn Bahrain International Circuit 22 McLaren DNS 0
Velká cena Španělska 2015 Španělsko Circuit de Catalunya 22 McLaren 16. 0
Velká cena Monaka 2015 Monako Circuit de Monaco 22 McLaren 8. 4
Velká cena Kanady 2015 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 22 McLaren RT 0
Velká cena Rakouska 2015 Rakousko A1-Ring 22 McLaren RT 0
Velká cena Velké Británie 2015 Velká Británie Silverstone 22 McLaren RT 0
Velká cena Maďarska 2015 Maďarsko Hungaroring 22 McLaren 9. 2
Velká cena Belgie 2015 Belgie Spa-Francorchamps 22 McLaren 14. 0
Velká cena Itálie 2015 Itálie Monza 22 McLaren 14. 0
Velká cena Singapuru 2015 Singapur Marina Bay 22 McLaren NC 0
Velká cena Japonska 2015 Japonsko Suzuka 22 McLaren 16. 0
Velká cena Ruska 2015 Rusko Sochi Autodrom 22 McLaren 9. 2
Velká cena USA 2015 Spojené státy Circuit Of The Americas 22 McLaren 6. 8
Velká cena Mexika 2015 Mexiko Autódromo Hermanos Rodríguez 22 McLaren 14. 0
Velká cena Brazílie 2015 Brazílie Interlagos 22 McLaren 15. 0
Velká cena Abú Dhabi 2015 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 22 McLaren 12. 0
Velká cena Austrálie 2016 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 22 McLaren 14. 0
Velká cena Bahrajnu 2016 Bahrajn Bahrain International Circuit 22 McLaren NC 0
Velká cena Číny 2016 Čína Shanghai International Circuit 22 McLaren 13. 0
Velká cena Ruska 2016 Rusko Sochi Autodrom 22 McLaren 10. 1
Velká cena Španělska 2016 Španělsko Circuit de Catalunya 22 McLaren 9. 2
Velká cena Monaka 2016 Monako Circuit de Monaco 22 McLaren 9. 2
Velká cena Kanady 2016 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 22 McLaren NC 0
Velká cena Evropy 2016 Ázerbájdžán Baku City Circuit 22 McLaren 11. 0
Velká cena Rakouska 2016 Rakousko A1-Ring 22 McLaren 6. 8
Velká cena Velké Británie 2016 Velká Británie Silverstone 22 McLaren 12. 0
Velká cena Maďarska 2016 Maďarsko Hungaroring 22 McLaren NC 0
Velká cena Německa 2016 Německo Hockenheim 22 McLaren 8. 4
Velká cena Belgie 2016 Belgie Spa-Francorchamps 22 McLaren NC 0
Velká cena Itálie 2016 Itálie Monza 22 McLaren 12. 0
Velká cena Singapuru 2016 Singapur Marina Bay 22 McLaren NC 0
Velká cena Malajsie 2016 Malajsie Sepang 22 McLaren 9. 2
Velká cena Japonska 2016 Japonsko Suzuka 22 McLaren 18. 0
Velká cena USA 2016 Spojené státy Circuit Of The Americas 22 McLaren 9. 2
Velká cena Mexika 2016 Mexiko Autódromo Hermanos Rodríguez 22 McLaren 12. 0
Velká cena Brazílie 2016 Brazílie Interlagos 22 McLaren 16. 0
Velká cena Abú Dhabi 2016 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 22 McLaren NC 0
Velká cena Monaka 2017 Monako Circuit de Monaco 22 HRT NC 0
Velká cena Itálie 2019 Itálie Monza 22 McLaren 12. 0

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.