11.8.2013 14:07
Okruh:
Předchozí VC:
Další VC:

Že Fernando Alonso vyhral VC Singapuru v roku 2008? No dobre, ale že vyhral aj nasledujúce preteky, tak to klobúk dole, tentoraz k tomu nepotreboval tímového kolegu ani safety car.

Informace

Hamilton a Räikkonen sa kvalifikovali do prvého radu, Massa až na piate miesto. Hamilton odštartoval katastrofálne, hneď sa pred neho dostal Räikkonen, Lewis sa potom snažil vnútornou stranou zákruty Räikkonena predbehnúť, mal tam však malú brzdnú dráhu a nestihol zabrzdiť aby mohol cez zákrutu normálne prejsť, prešiel teda krížom cez trať čím zblokoval celé štartové pole a zapríčinil hromadu kolízií a z toho Alonso vyťažil, vedel sa zorientovať a dostal sa na druhé miesto za Kubicu, Poliaka predbehol pri prvých zástavkách v boxoch a potom pustil pred seba súperov iba počas svojho tankovania. Mladší Piquet dosiahol tiež pomerne veľmi dobrý výsledok, skončil štvrtý.

Na druhé miesto odsunutý Kubica si túto pozíciu udržal  a opäť raz predstihol svojho tímového kolegu, ktorý skončil až na deviatom mieste, Kimi Räikkonen robil čo mohol po tom ako ho Hamilton v prvej zákrute zdržal a stačilo mu to na tretie miesto, na druhého Kubicu jednoducho nemal. Räikkonen bol jediný jazdec, ktorý štartoval z prvých dvoch radov a v cieli sa zmestil do najlepšej štvorky, Hamiltona za kolíziu na štarte penalizovali prejazdom cez boxy,  Massa v neskoršom súboji buchol do zadnej časti Hamiltonovho McLarenu a stihol ho taký istý trest, Massa nakoniec skončil na ôsmom mieste, po pretekoch sa ale posunul na siedme vďaka penalizácií Bourdaisa za kolíziu, ktorú mal práve s Brazílčanom, Bourdais vychádzal z pit lane a robil čo mohol aby sa Massovi vyhol, traťový komisári mu ale aj tak po pretekoch nadelili +25sekúnd a odsunuli ho na desiate miesto. Hamilton po kolízií s Massom zrejme nemal rýchlosť na žiadnu stíhaciu jazdu a skončil dvanásty, za ním boli už iba jazdci, ktorí boli o kolo späť.  Posledný, z prvých dvoch radov, Kovalainen, mal v šestnástom kole poruchu motora a musel skončiť, v tom čase jazdil na treťom mieste.

Výsledky a tabulková data

P #   Jezdec Konstruktér B Čas K Tým Pneu. Model vozu Motor Poznámka
 1. 5 Španělsko Fernando Alonso Renault 10 1:30:21.892 67 ING Renault F1 Team Bridgestone R28 Renault RS27
 2. 4 Polsko Robert Kubica BMW 8 + 5.2 67 BMW Sauber F1 Team Bridgestone F1.08 BMW P86/8
 3. 1 Finsko Kimi Räikkönen Ferrari 6 + 6.4 67 Scuderia Ferrari Marlboro Bridgestone F2008 Ferrari 056
 4. 6 Brazílie Nelson Piquet Renault 5 + 20.5 67 ING Renault F1 Team Bridgestone R28 Renault RS27
 5. 11 Itálie Jarno Trulli Toyota 4 + 23.7 67 Panasonic Toyota Racing Bridgestone TF108 Toyota RVX-08
 6. 15 Německo Sebastian Vettel Toro Rosso 3 + 39.2 67 Scuderia Toro Rosso Bridgestone STR3 Ferrari 056
 7. 2 Brazílie Felipe Massa Ferrari 2 + 46.1 67 Scuderia Ferrari Marlboro Bridgestone F2008 Ferrari 056
 8. 10 Austrálie Mark Webber Red Bull 1 + 50.8 67 Red Bull Racing Bridgestone RB4 Renault RS27
 9. 3 Německo Nick Heidfeld BMW 0 + 54.1 67 BMW Sauber F1 Team Bridgestone F1.08 BMW P86/8
 10. 14 Francie Sébastien Bourdais Toro Rosso 0 + 59.0 67 Scuderia Toro Rosso Bridgestone STR3 Ferrari 056
 11. 7 Německo Nico Rosberg Williams 0 + 62.0 67 AT&T Williams Bridgestone FW30 Toyota RVX-08
 12. 22 Velká Británie Lewis Hamilton McLaren 0 + 78.9 67 Vodafone McLaren Mercedes Bridgestone MP4-23 Mercedes FO108V
 13. 17 Brazílie Rubens Barrichello Honda 0 + 1 Kolo 66 Honda Racing F1 Team Bridgestone RA108 Honda RA808E
 14. 16 Velká Británie Jenson Button Honda 0 + 1 Kolo 66 Honda Racing F1 Team Bridgestone RA108 Honda RA808E
 15. 8 Japonsko Kazuki Nakajima Williams 0 + 1 Kolo 66 AT&T Williams Bridgestone FW30 Toyota RVX-08
 RET 21 Itálie Giancarlo Fisichella Force India 0 Převodovka 21 Force India F1 Team Bridgestone VJM01 Ferrari 056
 RET 23 Finsko Heikki Kovalainen McLaren 0 Motor 16 Vodafone McLaren Mercedes Bridgestone MP4-23 Mercedes FO108V
 RET 20 Německo Adrian Sutil Force India 0 Puncture 8 Force India F1 Team Bridgestone VJM01 Ferrari 056
 RET 12 Německo Timo Glock Toyota 0 Nehoda 6 Panasonic Toyota Racing Bridgestone TF108 Toyota RVX-08
 RET 9 Velká Británie David Coulthard Red Bull 0 Nehoda 0 Red Bull Racing Bridgestone RB4 Renault RS27