Jezdec: Mark Webber
Úvod
Mark Alan Webber (* 27. srpna 1976 v Queanbeyan, Nový Jižní Wales, Austrálie) je australský závodník Formule 1, jež svou premiéru v královně motorismu zažil během Velké ceny Austrálie roku 2002 s vozem Minardi. Největším úspěchem ve Formuli 1 byla čtvrtá příčka v Poháru jezdců po sezóně 2009.
Stručná historie
Australský pilot má za sebou angažmá v takových stájích jako je Jaguar nebo Williams, na největší úspěchy v kariéře závodníka si ale musel počkat až do dob současných, protože vůbec první vítězství vybojoval s monopostem stáje Red Bull Racing. V sezóně 2010 bojuje o mistrovský titul.
Informace
Mark Webber, celý jménem Mark Alan Webber, se narodil 27. srpna 1976 v městečku Aueanbeyan v Austrálii. Jeho otec prodával motorky, díky čemuž se mladý Australan začal o svět motorů zajímat. Začal na motorkách závodit, ale v té době objevil Formuli 1 a středem jeho pozornosti se stal Alain Prost. Ve svých 14 letech začal závodit na motokárách. Vyhrál šampionát New South Wales v roce 1993 a pak se přesunul do Australského šampionátu Formule Ford, když mu jeho otec koupil vůz Van Diemen FF1600. V jeho první sezoně skončil čtrnáctý a mezi závody pracoval jako instruktor na závodní dráze v Sydney. V roce 1996 v následující sezoně vyhrál několik závodů a v celkovém šampionátu se umístil čtvrtý. Poté se seznámil s koordinátorem šampionátu Annem Nealem, který mu zajistil sedmiletou smlouvu o sponzorství od australských Yellow Pages a stal se jeho manažerem a zařídil mu cestu do Anglie, aby se pokusil nastartovat svou kariéru v Evropě.
Formule Ford
V Anglii se mu podařilo testovat s týmem Van Diemem ze série Formule Ford a poté mu tým dovolil, aby za něj závodil na Formula Ford Festivalu na Brands Hatch, kde Webber dokončil třetí. Týmu to stačilo jako důvod, aby ho podepsal jako závodního pilota pro šampionát Formule Ford 1996. V té sezoně získal čtyři vítězství a nakonec se dostal až na druhé místo v šampionátu. Poté testoval s týmem Alan Docking Racing, který jej podepsal jako týmového jezdce ve Formuli 3 pro rok 1997.
Formule 3
V tom roce mu vypršela smlouva s Yellow Pages a Webber se tak ocitl bez finanční podpory a málem musel ve Formuli 3 skončit. Podařilo se mu ale získat finanční a osobní podporu od australské ragbyové legendy Davida Campese, který mu pomohl dokončit sezonu. Webber později řekl, že všechny peníze Campeseovi splatil a stali se z nich přátelé.
Markovi se podařilo získat své první F3 vítězství už při čtvrtém závodě v Brands Hatch. Poté získal další čtyři pódiová umístění a sezonu dokončil na čtvrtém místě.
FIA GT Championship
Během sezony byl osloven Mercedesem AMG, zda by pro ně Webber nezávodil v závodě sportovních vozů. Webber ze začátku odmítl, ale poté byl přesvědčen, aby s týmem testoval na A1-Ring v Rakousku. AMG bylo Webberem překvapeno a upsal se Mercedesu jako juniorský řidič pro sezonu 1998 FIA GT šampionát po boku šampiona Bernda Schneidera. Společně vyhráli pět z deseti kol šampionátu a nakonec skončili druzí, když v posledním závodě Laguna Seca zaostali za vítězem o osm sekund. Webber s týmem zůstal i v roce 1999 a byl mu nabídnut vlastní vůz i se spolujezdcem. Jeho závodní kariéra ve sportovních vozech ale záhy skončila, když se kvůli aerodynamické chybě vozu dvakrát převrátil na střechu na rovnice během tréninků na 24 hodin Le Mans. Mercedes se rozhodl zrušit svůj program pro rok 1999 a Webber se opět otočil k Formuli 1.
Formule 1
Arrows F1
Webber se dostal do kontaktu s Eddiem Jordanem, majitelem stáje Formule 1, který ho seznámil s Paulem Stoddartem. Ten Webberovi nabídl závodní sedačku ve Formuli 3000 v týmu Eurobet Arrows. Díky tomu se Webberovi také naskytla šance testovat s týmem Arrows F1. Po testu Webber s týmem podepsal smlouvu jako testovací pilot a také získal sponzora Foster’s, australského výrobce piva. Webber v F3000 získal vítězství na Silverstonu a poté další tři pódia, což mu stačilo na třetí místo celkově – nejlepší umístění nováčka ve Formuli 3000. Mark se ale nikdy nedočkal dalšího testování vozu Arrows A21 a odmítl nabídku týmu na pozici testovacího pilota pro rok 2001.
Benetton
Nicméně se mu naskytla šance testovat pro Benetton. Během testů svou rychlostí překonal Ralfa Schumachera i Giancarla Fisichellu a Flavio Briatore ho podepsal jako svého testovacího pilota. Na oplátku byl Webber financován v pokračování ve Formuli 3000, kde přestoupil do týmu Super Nova Racing. Navzdory vítězství v Monaku, San Marinu a Francii se nakonec umístil druhý v šampionátu.
Minardi
Na konci sezony se Webber dozvěděl, že bude na postu testovacího pilota nahrazen Fernandem Alonsem, Briatoremu se ale povedlo Australanovi zajistit závodní sedačku u týmu Minardi a Webber se tak stal prvním Australanem ve Formuli 1 od roku 1994.
Webberův debut se uskutečnil v jeho domovské Austrálii, kde se kvalifikoval osmnáctý a hravě překonal kolegu Alexe Yoonga. Závod poté dokončil na pátém místě a jeho původní smlouva na tři závody byla prodloužena na celou sezonu.
V Malajsii musel odstoupit ze závodu a poté získal dvě jedenáctá místa. Ve Španělsku byl opět nucen odstoupit ze závodu, kvůli potencionálně nebezpečným přítlačným křídlům Minardi. Webber posbíral dalších pár jedenáctých míst, ale body se mu do konce sezony již nepodařilo získat.
Během závodu v Maďarsku se Webberovi rozbila láhev s vodou a kvůli absenci pití během závodu ubral dvě kila. Během každého závodu Australan neměl problém s poražením svých kolegů Alexe Yoonga i Anthonyho Davidsona, který Yoonga nahradil v Maďarsku a Belgii a díky svým dvěma bodům z Austrálie dostal Minardi na deváté místo v poháru konstruktérů. Časopis Autosport ho vyhlásil nováčkem roku.
Jaguar
2003
Po sezoně 2002 bylo oznámeno, že Webber se přesune do týmu Jaguar Racing pro rok 2003 a 2004.
Webberovo působení v týmu však nezačalo dobře, když se kvalifikoval až na čtrnáctém místě v Austrálii a poté byl donucen odstoupit kvůli selhání zadního zavěšení. Následující Velká cena Malajsie pro Webbera skončila po problémy s olejem. Během kvalifikace na Velkou cenu Brazílie se Webber dostal na třetí místo na startu, avšak v závodě během těžkého deště vjel do velké kaluže v poslední zatáčce a nekontrolovatelně narazil do zdi.
Webberova výkonnost v kvalifikacích pokračovala i v San Marinu, kde se kvalifikoval jako pátý, ale hned při startu se propadl na jedenácté místo, kvůli nefungující kontrole startu. V 55. Kole poté odstoupil kvůli selhání převodovky. Ve Španělsku získal pro Jaguár další body a podepsal novou dvouletou smlouvu s týmem.
Poté se mu podařilo získat body v pěti z posledních šesti závodů a v poháru jezdců se umístil na desátém místě. Poznamenání hodný závod zajel v Rakousku, kde po startu z boxové uličky a penalizaci průjezdu boxy zajel na sedmém místě.
Na konci sezony tým oznámil, že v roce 2004 se k Webberovi připojí nováček Christian Klien. Webberovi výkony ocenil časopis Autocar, který ho označil za jezdce roku 2003.
2004
Ve své domácí velké ceně se kvalifikoval šestý, ale v závodě odstoupil kvůli selhání převodovky. V Malajsii se mu podařilo získat druhé místo na start, ale po problémovém závodě (poškození předního křídlo, překročení povolené rychlosti v boxech…) se Australan roztočil a skončil zabořen ve štěrku.
V Bahrajnu se Webber kvalifikoval čtrnáctý a byl poprvé v kvalifikaci překonán týmovým kolegou. Navzdory tomu se mu v závodě povedlo získat bod. To se mu ale nepovedlo udržet kvůli elektrickým problémům v San Marinu, nedostatku přítlaku ve Španělsku a selhání motoru v Monaku. Ve Velké ceně Evropy se mu povedlo získat další dva body po startu ze čtrnáctého místa.
V Kanadě se závod Jaguáru nepovedl, když se Klien s Webberem srazili a štěstí Australanovi nepřálo ani ve Spojených Státech, kde mu unikl olej. Ve Francii získal deváté místo a v Británii další bod. Dobrá forma zůstala i v Německu, kde dokončil na šestém místě, nejlepším umístění sezony.
Během toho se vynořili zprávy, že Jaguár nemůže zaručit, že bude soutěžit ve Formuli 1 i v roce 2005 a v červnu bylo oznámeno, že Webber bude závodním pilotem Williamsu v roce 2005.
Po zbytek sezony 2004 Webber nezískal žádné body a to navzdory třetímu místu v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska, ze které ale odstoupil kvůli přehřívání kokpitu z neznámého důvodu.
Poslední závod pro Jaguár v Brazílii nedopadl dobře, Webber a Klien se opět potkali na trati a srazili se. Webber musel odstoupit a Klien dojel čtrnáctý.
Williams
Jaguár Webberovi povolil brzké ukončení smlouvy, aby Webber mohl testovat s Williamsem. Jako Webberův týmový spolujezdec byl vybrán Nick Heidfeld, s čímž byl Australan spokojen. Webberův přestup k Williamsu vyvolal jeho porovnávání s Alanem Jonesem, posledním australským mistrem světa. Někteří Webberovi pro rok 2005 předpovídali první vítězství a ti odvážnější dokonce titul.
2005
Pro první velkou cenu v Austrálii se její domácí Webber kvalifikoval na třetí místo, závod poté dokončil na pátém. V Malajsii se kvalifikoval čtvrtý a dostal se na třetí místo, ale poté ho Fisichella srazil na konci rovinky a ukončil tím jeho závod.
V této době bylo odhaleno, že Webber první dva závody v sezoně odjel s nalomeným žebrem, což okomentoval tak, že okolo toho nechtěl dělat povyk.
V Bahrajnu se Webber kvalifikoval pátý a závod dojel na šestém místě a navýšil počet svých bodů na sedm.
Poté přišlo zklamání z desátého místo v San Marinu, které se ale zlepšilo na sedmé po diskvalifikaci týmu BAR. Webber se poté kvalifikoval se na druhé místo pro Velkou cenu Španělska a dojel na šestém místě.
Následující závod v ulicích Monaka přinesl Webberovi jeho první třetí místo, ačkoli byl po závodě zklamán, že druhé místo nakonec získal Nick Heidfeld, který byl většinu závodu za ním.
Poté přišel jeden z jeho nejhorších závodů. Ve Velké ceně Evropy se kvalifikoval třetí, ale v první zatáčce se mu zablokovaly brzdy a smetl Juana Pabla Montoyu a museli oba odstoupit ze závodu. Týmový kolega Nick Heidfeld startující z poleposition dojel opět na druhém místě a předhonil Webbera v šampionátu.
V Kanadě se Webberovi nepovedla kvalifikace a dokončil na pátém místě. V USA začal na Webbera doléhat tlak nejen jeho týmového kolegy a začala série závodů bez bodů a jediný bod získal v Maďarsku.
Před Velkou cenu Itálie se zranil Nick Heidfeld a nahradil ho Webberův bývalý týmový kolega Antonio Pizzonia, se kterým měl Webber spory. Na Webbera tak dolehl další tlak a na Monze dokončil až čtrnáctý po incidentu v první zatáčce.
V Belgii se trošku vzpamatoval a dokončil na čtvrtém místě, zatímco Pizzonia odstoupil.
V posledních dvou závodech Webber získal sedmé a čtvrté místo a v šampionátu se umístil na desátém místě. Australan rok 2005 popsal jako frustrující, ale rozhodl se zůstat s Williamsem i v roce 2006, navzdory nabídce od BMW Sauberu.
2006
Novým týmovým kolegou Australana se stal Nico Rosberg.
V prvním závodu v Bahrajnu se Webber kvalifikoval sedmý a dokončil na solidním šestém místě, a ačkoli celý víkend podával slušné výkony, zastínil ho Rosberg, který ve svém debutovém závodě zajel nejrychlejší kolo závodu.
V dalších závodech v Malajsii a Austrálii Webber musel odstoupit kvůli mechanickým závadám. V San Marinu dokončil na šestém místě, ale na Nürnburgringu opět udeřila smůla a Webber odstoupil kvůli problémům s hydraulikou. Ve Španělsku přišla špatná kvalifikace a Webber měl co dělat, aby závod dokončil na devátém místě. Smůla se mu nevyhnula ani v Monaku, kde se kvalifikoval na druhé místo, ale byl nucen odstoupit ze závodů kvůli tomu, že výfukové plyny propálily karoserii vozu. V Británii Webber zase odstoupil kvůli nehodě v prvním kole s Ralfem Schumacherem a Scottem Speedem. Ve Francii Webberovi vybouchla pneumatika a byl donucen opět odstoupit. V Německu mířil na pódium, ale opět odstoupil kvůli mechanickému selhání pouhých devět kol před cílem. V Maďarsku přišlo další odstoupení po uklouznutí v mokru a nárazu do bariéry.
V Turecku se umístil na desátém místě a taktéž se umístil i v Itálii. V Číně se mu konečně povedla přivézt bod po osmém místě. V Japonsku kvůli nepřilnavosti pneumatik Bridgestone vyklouzl z trati a opět odstoupil. Jeho poslední závod pro Williams a závěrečný závod sezony 2006 v Brazílii skončil dalším zklamáním. Po startu z jedenáctého místa havaroval se svým kolegou Rosbergem v prvním kole.
Celkově v šampionátu skončil čtrnáctý s pouhými sedmi body.
Red Bull
Po menších spekulacích a neúspěšných vyjednáváních s Williamsem si Webber našel místo u týmu Red Bull Racing, kde nahradil Christiana Kliena, který tam zůstal po transformaci z Jaguáru. Webberovo týmovým kolegou se stal David Coulthard.
2007
V Melbourne se Webber kvalifikoval sedmý a tu pozici držel po většinu závodu, ale po problémech s plynovým pedálem dokončil až třináctý. V Malajsii opět v kvalifikaci překonal zkušenějšího Coultharda a závod dokončil na desátém místě. V Bahrajnu společně s Coulthardem odstoupil ze závodu kvůli mechanickým selháním.
Ve Španělsku přišly další problémy s hydraulikou a Webber odstoupil, zatímco jeho kolega získal první body za páté místo. Ve Velké ceně Evropy se Webberovi povedlo dojet pro jeho druhé pódiové umístění v kariéře poté, co Kimi Räikkönen jedoucí na třetím místě odstoupil kvůli dešti.
V Japonsku se Webber ocitl zatím nejblíže vítězství, když jel na druhém místě za Hamiltonem, když v tom do něj narazil Sebastian Vettel v sesterském týmu Toro Rosso a smetl jak jeho, tak Lewise Hamiltona. Tuto kolizi Webber komentoval slovy „To jsou prostě děti. Děti bez zkušeností, které to potom celé po*erou.“ Webber tím myslel jak Vettela, tak Hamiltona, který za špatné deštivé viditelnosti jel pomalu a nebezpečně a tím se dostal do onoho incidentu. Webber se později vyjádřil, že byl poté napaden britským tiskem, za kritizování jejich „zlatého chlapečka“ Hamiltona.
V závěrečném závodě v Brazílii se Webber kvalifikoval pátý, ale odstoupil kvůli dalšímu mechanickému selhání.
2008
Hned první závod sezony přinesl Webberovi odstoupení kvůli nehodě. Poté následovalo pět závodů, ve kterých získal menší obnos bodů a to včetně čtvrtého místa v mokrém Monaku, kde dokončil jako jeden z mála.
V Británii bylo oznámeno, že Webber s týmem prodloužil smlouvu o další rok a bude tak za něj závodit i v roce 2009. V následující kvalifikaci si dojel pro druhé místo na startu za Heikki Kovalainenem, avšak během závodu se propadl na osmé místo.
Během nočního závodu v Singapuru se díky strategii a bouračce Nelsona Piquera Juniora dostal na druhé místo, ale odstoupil kvůli poruše převodovky. V Japonsku dojel na devátém místě, ale nakonec se posunul na bodované osmé místo po pozávodní penalizaci Sebastiena Bourdaise.
V Číně Webber dojel na čtrnáctém místě, díky penalizaci deseti míst na startu kvůli selhání motoru během tréninku. V posledním závodě v Brazílii se Webber umístil na devátém místě a sezonu tak zakončil na jedenáctém místě v poháru jezdců s 21 body.
2009
David Coulthard ukončil svou aktivní jezdeckou kariéru a jeho místo převzal Sebastian Vettel.
Během kvalifikace na Velkou cenu Austrálie udělal Webber chybu a kvalifikoval se na desátém místě, v závodě poté havaroval s Kovalainenem, Sutilem a Heidfeldem.
V Malajsii Webber obdržel jeden a půl bodu za šesté místo v závodě, který byl ukončen pod červenými vlajkami kvůli monzunovým dešťům. V Číně se Webber na startu postavil na třetí místo a po startu za Safety Carem dojel pro druhé místo za kolegou Vettelem. Španělsko Webberovi přineslo třetí místo a poté získal páté místo v Monaku. Poté dokončil opět na druhém místě v Turecku a v Británii.
Své první pole position Webber získal na Nürburgringu během Velké ceny Německa. Stal se tak prvním Australanem na poleposition od Alana Jones v roce 1980. Během závodu obdržel penalizaci průjezd boxy, ale přesto závodu dominoval a závod vyhrál před kolegou Vettelem. Webber se posunul na třetí místo v poháru jezdců a Red Bull byl v poháru konstruktérů druhý za Brawnem.
Webber poté podepsal novou smlouvu s Red Bullem pro rok 2010. O tři dny později skončil třetí v Maďarsku, což ho posunulo na druhé místo v poháru jezdců. Po Maďarsku skončil dvakrát devátý, dvakrát odstoupil a Webber spadl na čtvrté místo v šampionátu. Nicméně v Brazílii vyhrál svůj druhý závod kariéry a za ním dojel opět Sebastian Vettel.
2010
V této sezoně už měl Webber k potencionální sezoně nakročeno podstatně lépe. V Malajsii, Španělsku, Monaku, Turecku a Belgii se kvalifikoval na pole position a v Monaku, Španělsku, Velké Británii a Maďarsku dokonce vyhrál. V Malajsii Belgii Japonsku a Brazílii pak dokončil na druhém místě a třetí byl v Turecku a Singapuru. Po Velké ceně Monaka vedl Webber šampionát. V červenci Red Bull oznámil další setrvání Australana i v roce 2011.
Během závodu ve Valencii Webber naboural zezadu do pomalého Heikkiho Kovalainena a jeho vůz se vznesl do vzduchu, strefil reklamní ceduli a po značné uletěné vzdálenosti přistálo vzhůru nohama a nabouralo do bariéry z pneumatik ve vysoké rychlosti. Navzdory tomu, jak hororově nehoda vypadal, Webber utrpěl pouze pár modřin.
Ke konci sezony byl Webber třetí v šampionátu za Vettelem a Alonsem. O vedení v šampionátu totiž přišel poté, co nedokončil Velkou cenu Koreji. Nakonec však prvenství získal Sebastian Vettel a Red Bull také získal pohár konstruktérů.
2011
Webber sezonu započal pátým místem ve své domácí velké ceně poté, co startoval ze třetího místa. V Malajsii se opět kvalifikoval třetí, ale kvůli kompletnímu selhání systému KERS dojel až na čtvrtém. Čína ukázala Webberovi dlouholeté zkušenosti, když se po startu z osmnáctého místa probojoval až na třetí místo. V Turecku se kvalifikoval druhý a na tomtéž místě dojel po boji s Fernandem Alonsem. Ve Španělsku si zajistil pole position, ale musel se spokojit se čtvrtým místem po pokaženém startu. V Monaku se kvalifikoval opět třetí a dojel opět čtvrtý.
Pro další pole position si dojel během kvalifikace na Silverstonu v Británii. Kvůli strategii a pomalému startu se propadl na čtvrté místo, ale po předjetí Hamiltona dorážel na týmového kolegu Vettela. Během toho ignoroval týmový příkaz, aby si držel odstup, Vettel si však pozici udržel až do cíle.
Jediné své vítězství Webber získal v Brazílii, kde převzal vedení po odstoupivším Vettelovi. S tímto výsledkem se posunul na třetí místo v šampionátu před Fernanda Alonsa.
Během sezony zajel sedm nejrychlejších kol, což mu vyneslo cenu DHL Fastest Lap Award.
2012
V srpnu 2011 se potvrdilo další roční prodloužení smlouvy s Red Bullem a jezdecká dvojice tak zůstala opět nezměněna.
Pro závod v Austrálii se Webber kvalifikoval pátý a získal své nejlepší umístění v domácí velké ceně – čtvrté místo. Tento výsledek následoval dalšími třemi čtvrtými místy z Malajsi, Číny a Bahrajnu. V Monaku vybojoval pole position po penalizování nejrychlejšího Michaela Schumachera. Závod, zakončený lehkou spršku, která ke konci semkla celé pole, vyhrál. Své druhé vítězství získal v Britské Velké ceně, když v závěrečné fázi závodu předjel Fernanda Alonsa. Poté Webber podepsal další jednoroční prodloužení smlouvy s Red Bullem. Další pódiová umístění získal v Koreji a Indii.
Šampionát zakončil na šestém místě se 179 body.
Kariéra
2013 - F1: Red Bull Racing
2012 - F1: Red Bull Racing, 6. místo, 197 bodů (2 vítězství, 3 stupně vítězů, 2 pole position, 1 nejrychlejší kolo)
2011 - F1: Red Bull Racing, 3. místo, 258 bodů (1 vítězství, 10 stupňů vítězů, 3 nejlepší startovní pozice, 7 nejrychlejších kol)
2010 - F1: Red Bull Racing, 3. místo, 242 bodů (4 vítězství, 10 stupňů vítězů, 5 nejlepších startovních pozic, 3 nejrychlejší kola)
2009 - F1: Red Bull Racing, 4.místo, 69.5 bodů (2 vítězství, 8 stupňů vítězů, 1 nejlepší startovní pozice, 3 nejrychlejší kola)
2008 - F1: Red Bull Racing, 11.místo, 21 bodů
2007 - F1: Red Bull Racing, 12.místo, 10 bodů (1 stupeň vítězů)
2006 - F1: WilliamsF1 Team, 14.místo, 7 bodů
2005 - F1: BMW WilliamsF1 Team, 10.místo, 36 bodů (1 stupeň vítězů)
2004 - F1: Jaguar Racing, 13.místo, 7 bodů
2003 - F1: Jaguar Racing, 10.místo, 17 bodů
2002 - F1: KL Minardi Asiatech, 16.místo, 2body
2001 - F1 Testy: Mild Seven Benetton Renault
2001 - F3000: Super Nova Racing Limited, 2.místo, 39 bodů (3 vítězství, 4 stupně vítězů, 2 nejlepší startovní pozice, 3 nejrychlejší kola)
2000 - F1 Testy: Mild Seven Benetton Playlife, Arrows, Arrows F1 Team
2000 - F3000: European Arrows, 3.místo, 21 bodů (1 vítězství, 3 stupně vítězů, 2 nejrychlejší kola)
1998 - FIA GT (GT1): AMG Mercedes, 2.místo, 69 bodů (5 vítězství)
1997 - F3 Masters: Alan Docking Racing, 3.místo
1997 - F3 British: Alan Docking Racing, 4.místo, 131 bodů
1996 - F4000: 32.místo, 0 bodů
1995 - F4000: 7.místo, 30 bodů (2 stupně vítězů)
1995 - F.Ford Australia: 4.místo, 158 bodů
1994 - F.Ford Australia: 13.místo, 30 bodů
Výsledky a tabulková data
Sezóna | # | Konstruktér | Pořadí | Body celkem |
---|---|---|---|---|
2002 | 23 | Minardi | 15. | 2 |
2003 | 14 | Jaguar | 9. | 17 |
2004 | 14 | Jaguar | 13. | 7 |
2005 | 7 | Williams | 10. | 36 |
2006 | 9 | Williams | 14. | 7 |
2007 | 15 | Red Bull | 12. | 10 |
2008 | 10 | Red Bull | 11. | 21 |
2009 | 14 | Red Bull | 4. | 69.5 |
2010 | 6 | Red Bull | 3. | 242 |
2011 | 2 | Red Bull | 3. | 258 |
2012 | 2 | Red Bull | 6. | 179 |
2013 | 2 | Red Bull | 3. | 199 |
Žádné příspěvky nenalezeny.