Německo

Jezdec: Nico Rosberg

Nico Rosberg
Jméno
Nico Rosberg
Datum narození
27.6.1985
Národnost
Německo
Poslední úprava
3.12.2016 14:04

Nico Rosberg je německý závodník Formule 1, který jezdí za Německo, dříve ale reprezentoval také Finsko, rodnou vlast svého otce, státní příslušnost má však obou států. Před samotným vstupem do Formule 1 se mu v roce 2005 podařilo vyhrát šampionát GP2, o rok později jej angažovala stáj Williams, kde působil až do roku 2009. Aktuálně hájí barvy týmu Mercedes.

Informace

Před formulí jedna

Syn finského závodníka Kekeho Rosberga, šampióna Formule 1 z roku 1982, a jeho německé ženy Siny se k motorsportu dostal již v roce 1996, kdy začal závodit na motokárách. Nico Rosberg v průběhu své kariéry soutěžil střídavě pod německým i finským občanstvím a byl velkým závodním talentem.

V roce 2000 byl v závodech motokár jeho stájovým kolegou britský pilot Lewise Hamilton. Pro rok 2002 se Rosberg přesunul do německé Formule 3, kde získal mistrovský titul. Díky dobrým výsledkům se posunul do evropského šampionátu F3, navíc do týmu svého otce, kde závodil až do sezóny 2004.

O rok později se Nico Rosberg přesunul do nově vzniklé série GP2 a s týmem ART Grand Prix získal hned v prvním ročníku mistrovský titul. To samozřejmě nadchlo bossy stájí ve Formuli 1 a později v témže roce jej jako svého závodního pilota angažoval pro rok 2006 britský Williams, kariéra ve Formuli 1 tak mohla začít. 

Williams (2006-2009)

2006

Williams nepostavil příliš konkurenceschopné auto, ani start do prvního závodu se Rosbergovi příliš nevydařil, hned v prvním kole poškodil své přední přítlačné křídlo, nicméně i přesto dokázal dojet na sedmém místě a krom prvních mistrovských bodů v kariéře ve Formuli 1 si připsal také nejrychlejší kolo závodu, byl vůbec nejmladším závodníkem, kterému se to do té doby podařilo.

Skvěle se mladičkému Němci vyvedla kvalifikace v Malajsii, kde si dojel pro třetí místo na startovním roštu, jenže v závodě jej zklamala technika, konkrétně jeho motor Cosworth. Pro další body si Nico Rosberg dojel až ve Velké ceně Evropy, kde opět obsadil sedmou pozici. Bohužel pro Němce to ale byli vůbec poslední body, které v tomto ročníku získal. Odstoupil z celkem poloviny závodů celé sezóny a nakonec skončil na 17. místě v poháru jezdců s pouhými čtyřmi získanými body.

2007

Sezóna nadcházející byla lepší nejen pro Rosberga, ale také pro celý Williams. Tým opustil Mark Webber, který se přestěhoval do konkurenčního Red Bullu, nahradil jej Alexander Wurz. Do sezóny vstoupil německý závodník stejně jako loni sedmým místem v úvodním závodě a stejně jako v roce 2006 druhý závod v Malajsii nedokončil.

Williams s novými motory Toyota měl ale mnohem méně starostí s technickými problémy, Nico nedokončil pouze tři Velké ceny, navíc mnohem pravidelněji bodoval, nejlepší výsledek si vyjel v poslední Velké ceně Brazílie, kde skončil čtvrtý. Celkově nasbíral dvacet mistrovských bodů a v šampionátu skončil na deváté pozici, což byl pro německého pilota velký úspěch.

2008

Na skvělý výkon v loňském závěrečném závodě v Brazílii navázal i v úvodu sezóny 2008, v australské Velké ceně totiž vylepšil své maximum, když se svým Williamsem dojel na třetí pozici. K pravidelnému sbírání mistrovských bodů ale nedošlo, skončil celkem třikrát osmý.

Největšího úspěchu se dočkal až v Singapuru, kde se v roce 2008 jelo vůbec poprvé. Německý pilot dokonce prvně v kariéře vedl Velkou cenu, nicméně kvůli safety caru a penalizaci stop&go skončil až druhý, i tak to ale byl pro Williams a mladého Němce výborný výsledek.

Celkově si Němec oproti loňskému ročníku v celkovém hodnocení o čtyři pozice pohoršil, skončil až třináctý se ziskem sedmnácti mistrovských bodů.

2009

Tento ročník byl pro Němce Rosberga do té doby nejpovedenější sezónou, ačkoli se oproti roku 2008 ani jednou nepostavil na stupně vítězů, konečně se mu dařilo pravidelně sbírat mistrovské body, jeho maximem byla dvě čtvrtá místa z Velkých cen v Německu a Maďarsku. Celkově skončil Rosberg sedmý se ziskem 34,5 bodu. Půlbod si připsal ve druhém závodě v Malajsii, kde se kvůli nízkému počtu odjetých kol dělil bodový zisk dvěma.

Na konci sezóny se ale pro Nica Rosberga udál podstatný krok v jeho kariéře, po čtyřech letech u Williamsu totiž změnil působiště a přestoupil ke stáji Mercedes, která vznikla z v roce 2009 mistrovského týmu Brawn GP. Vedle Němce usedl jeho krajan Michael Schumacher, sedminásobný šampión Formule 1. Zdálo se, že Mercedes tedy bude mít jednu z nejkonkurenceschopnějších závodních dvojic ve startovním poli.

Mercedes (2010-2016)

2010

Jako důvod svého odchodu od Williamsu Rosberg uvedl, že mu konkurenceschopnost britských monopostů nepřijde dostatečná k tomu, aby s ním mohl vyhrávat jednotlivé závody, což po čtyřech letech ve Formuli 1 Němec samozřejmě již chtěl. Vstup do ročníku se mu velmi vyvedl, dvakrát skončil pátý, následně dvakrát třetí, dařilo se mu pravidelně bodovat a dokonce porážet zkušenějšího navrátilce Michaela Schumachera.

Rosberg nebodoval pouze ve čtyřech Velkých cenách, z toho dvakrát nedokončil. Celkem třikrát se umístil na stupních vítězů, pokaždé se jednalo o pozici bronzovou. S celkovým výsledkem své první sezóny u Mercedesu tak mohl být spokojený, v poháru jezdců skončil znovu sedmý, tentokrát se ziskem 142 bodů.

2011

Postup německého závodníka kupředu zastavil rok 2011, byť Rosberg nebodoval pouze v pěti závodech z devatenácti, jeho výsledky nebyly nijak oslnivé. Maximem byla dvě pátá místa ze závodů z Číny a Turecka, celkově v této sezóně skončil Němec znovu sedmý,  získal 89 mistrovských bodů.

Po této sezóně vyjádřil Rosberg svou frustraci i do médií, kterým sdělil, že pokud mu Mercedes v nejbližší budoucnosti neposkytne vítězné auto, německý tým opustí. I přes průměrné výsledky znovu porazil zkušenějšího stájového kolegu Michaela Schumachera.

2012

V prvních dvou závodech Nico Rosberg nebodoval, což si ale vyhradil ve Velké ceně Číny, kdy si se svým Mercedesem dojel pro první vítězství v kariéře. Nechybělo mnoho a Mercedes si mohl připsat první double v historii týmu, nicméně Michaela Schumachera zradila v průběhu závodu technika. Nico Rosberg se na stupně vítězů podíval ještě jednou,  v Monaku dojel druhý.

Zejména kvůli tragickému závěru sezóny ale tento ročník nebyl o moc lepší, než-li ten předchozí. Rosberg v posledních šesti závodech nebodoval, tři z nich dokonce nedokončil. Celkově sice získal o čtyři mistrovské body více než v roce 2011, v konečném pořadí si ale o dvě pozice pohoršil. I pro rok 2013 se rozhodl Nico Rosberg pokračovat se stájí Mercedes.

2013

Po třech letech působení vedle sedminásobného šampióna Michaela Schumachera došlo v jezdeckém složení Mercedesu ke změně. Legendární Schumacher se totiž již podruhé rozhodl ukončit svou závodnickou kariéru a Formuli 1 opustil. Na jeho místo byl angažovaný britský pilot Lewis Hamilton, se kterým se Rosberg znal již od motokár.

2014

Rok 2014 byl pro Rosberga prvním rokem, kdy bojoval o titul mistra světa. Jeho rivalem byl jeho týmový kolega Lewis Hamilton, který již byl mistrem světa z roku 2008. V této sezoně získal cenu za nejlepšího jezdce v kvalifikacích, vyhrál jich 11. Vyhrál pět závodů a skončil 15x na pódiu.

V posledním závodu sezonu v Abu Dhabi měl stále matematickou šanci na zisk titulu, nicméně v druhé půlce závodu ho postihly velké technické problémy. Tým ho prosil o odstoupení ze závodu, ale s velmi pomalým a rozbitým vozem Rosberg chtěl dojet do cíle, i když na titul už neměl naději. Nakonec do cíle se svým vozem dokulhal až na čtrnáctém místě a titul mistra světa šel podruhé k Hamiltonovi.

Tento rok poprvé poznal, pod jakým tlakem se může ocitnout od Hamiltona, se kterým byl do té doby velký kamarád. Netřeba říkat, že jejich rivalita v závodě o titul se na jejich vztahu drasticky podepsala.

2015

Vyzbrojen zkušenostmi se Robserg vrhl do druhého boje s Hamiltonem o šampionát. Většinu roku se mu dařilo držet s Hamiltonem krok, nicméně v druhé části sezony ho opustilo štěstí.

Začalo to odstoupením při Velké ceně Itálie, ve které ho zradil motor Mercedes, který začal uprostřed závodu hořet a Hamilton tak získal vítězství. Další rána přišla v Rusku, kde Rosberg po startu z pole-position musel odstoupit ze závodu kvůli problémům s plynovým pedálem.

Když kolotoč Formule 1 dorazil do Austinu v USA, Hamilton měl drtivý náskok v šampionátu a mohl získat titul, pokud by vyhrál závod. Ale Rosberg získal pole-position, nicméně start na mokrém okruhu nezvládl a spadl až na páté místo. Po první části závodu se ale díky svým manévrům a vhodné strategii dokázal probojovat zpátky do čela závodu, kde kontroloval většinu zbytku závodu. Nicméně deset kol před cílem mu povolily nervy pod tlakem od dorážejícího Hamiltona a udělal chybu, kvůli které vyjel mimo trati a Hamilton se dostal do vedení. Tato chyba Rosberga stála nejenom vítězství v závodu, ale i vítězství v šampionátu.

Rosberga ale toto selhání naštvalo a sezonu dokončil ve výborné formě, všechny tři závody po USA dominantně vyhrál.

2016

Tuto formu si Rosberg přinesl i do následující sezony. Dominantním způsobem vyhrál první čtyři závody sezony, zatímco Hamilton se zdál rozptýlený svým třetím titulem mistr světa. Hamilton si asi uvědomil zvyšující se tlak od Rosberga v pátém závodě sezony ve Španělsku, kdy po startu došlo ke kolizi obou pilotů a jejich odstupu ze závodu.

Po této nehodě jakoby Rosberga opustilo štěstí a Hamilton ho po několika vítězstvích, např. v Monaku a Kanadě v šampionátu dohnal. S náskokem pouhých devíti bodu Rosberg nastoupil do premiérového závodu v Baku, kde po chybě Hamiltona v kvalifikaci získal pole-position i vítězství a jeho náskok opět narostl.

V následujícím závodě v Rakousku Rosberg jel na prvním místě a bránil se před dorážejícím Hamiltonem, ale v posledním kole Rosberg svou obranu přehnal a způsobil kolizi, ze které Hamilton vyvázl dobře a dojel si pro vítězství, zatímco Rosberg se propadl na čtvrté místo. Třetí místo v Anglii a druhé v Maďarsku způsobily, že Rosberg se v šampionátu propadl za Hamiltona.

Rosberg se ale vzchopil a vyhrál následující tři závody v Belgii, Itálii a Singapuru. Pomohl mu i závod v Malajsii, kde Hamiltonovi vypověděl službu motor, zatímco Rosberg dojel na třetím místě. Následně svůj náskok ještě více zvětšil výhrou v Japonsku.

Do konce sezony už zbývaly pouhé čtyři závody a Rosberg měl tak velký náskok, že mu stačilo dojíždět na druhém místě a jednou si mohl dovolit dojet i na třetím. A vskutku, Hamilton do posledních závodů vstoupil s loveckou náladou a naprosto svou konkurenci drtil v kvalifikacích i závodech. Rosberg třikrát dojel na druhém místě.

V posledním závodě v Abu Dhabi Hamilton startoval z prvního místa a na tom také kontroloval celý závod. Rosberg odstartoval z druhého místa a musel se bránit Red Bullům a Ferrari za sebou, jejichž piloti jeli na jiných strategiích. Rosberg se tak musel dostávat zpátky na druhé místo, což se mu po odvážném manévru na Verstappena, který je známý svou velkou neochotou nechat se předjíždět, podařilo. Hamilton následně nasadil velmi pomalé tempo a držel za sebou Rosberga, čímž měl umožnit závodníkům za ním, aby ho předjeli a Rosberg nedokončil závod na pódiu, což by pro Hamiltona znamenalo zisk titulu. Rosberg se ale ubránil dotírajícímu Vettelovi i ostatním, udržel chladnou hlavu, neudělal jedinou chybu a do cíle si dojel pro druhé místo a svůj první titul mistra světa.

Pouhých pět dní poté na předávání cen FIA Rosberg oznámil, že se rozhodl svou kariéru ve Formuli 1 ukončit. Splnil si svůj sen, kterému obětoval vše, a chce se nyní věnovat své rozrůstající rodině, která ho v jeho snu podporovala.

Výsledky a tabulková data

Sezóna # Konstruktér Pořadí Body celkem
2006 10 Williams 17. 4
2007 16 Williams 9. 20
2008 7 Williams 13. 17
2009 16 Williams 7. 34.5
2010 4 Mercedes 7. 142
2011 8 Mercedes 7. 89
2012 8 Mercedes 9. 93
2013 9 Mercedes 6. 171
2014 6 Mercedes 2. 317
2015 6 Mercedes 2. 322
2016 6 Mercedes 1. 385
2019 6 Mercedes 1. 50
Název   Okruh # Konstruktér P B
Velká cena Bahrajnu 2006 Bahrajn Bahrain International Circuit 10 Williams 7. 2
Velká cena Malajsie 2006 Malajsie Sepang 10 Williams RET 0
Velká cena Austrálie 2006 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 10 Williams RET 0
Velká cena San Marina 2006 San Marino Imola 10 Williams 11. 0
Velká cena Evropy 2006 Německo Nürburgring 10 Williams 7. 2
Velká cena Španělska 2006 Španělsko Circuit de Catalunya 10 Williams 11. 0
Velká cena Monaka 2006 Monako Circuit de Monaco 10 Williams RET 0
Velká cena Velké Británie 2006 Velká Británie Silverstone 10 Williams 9. 0
Velká cena Kanady 2006 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 10 Williams RET 0
Velká cena Spojených států 2006 Spojené státy Indianapolis Motor Speedway 10 Williams 9. 0
Velká cena Francie 2006 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 10 Williams 14. 0
Velká cena Německa 2006 Německo Hockenheim 10 Williams RET 0
Velká cena Maďarska 2006 Maďarsko Hungaroring 10 Williams RET 0
Velká cena Turecka 2006 Turecko Istanbul 10 Williams RET 0
Velká cena Itálie 2006 Itálie Monza 10 Williams RET 0
Velká cena Číny 2006 Čína Shanghai International Circuit 10 Williams 11. 0
Velká cena Japonska 2006 Japonsko Suzuka 10 Williams 10. 0
Velká cena Brazílie 2006 Brazílie Interlagos 10 Williams RET 0
Velká cena Austrálie 2007 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 16 Williams 7. 2
Velká cena Malajsie 2007 Malajsie Sepang 16 Williams RET 0
Velká cena Bahrajnu 2007 Bahrajn Bahrain International Circuit 16 Williams 10. 0
Velká cena Španělska 2007 Španělsko Circuit de Catalunya 16 Williams 6. 3
Velká cena Monaka 2007 Monako Circuit de Monaco 16 Williams 12. 0
Velká cena Kanady 2007 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 16 Williams 10. 0
Velká cena USA 2007 Spojené státy Indianapolis Motor Speedway 16 Williams 16. 0
Velká cena Francie 2007 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 16 Williams 9. 0
Velká cena Velké Británie 2007 Velká Británie Silverstone 16 Williams 12. 0
Velká cena Evropy 2007 Německo Nürburgring 16 Williams RET 0
Velká cena Maďarska 2007 Maďarsko Hungaroring 16 Williams 7. 2
Velká cena Turecka 2007 Turecko Istanbul 16 Williams 7. 2
Velká cena Itálie 2007 Itálie Monza 16 Williams 6. 3
Velká cena Belgie 2007 Belgie Spa-Francorchamps 16 Williams 6. 3
Velká cena Japonska 2007 Japonsko Fuji 16 Williams RET 0
Velká cena Číny 2007 Čína Shanghai International Circuit 16 Williams 16. 0
Velká cena Brazílie 2007 Brazílie Interlagos 16 Williams 4. 5
Velká cena Austrálie 2008 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 7 Williams 3. 6
Velká cena Malajsie 2008 Malajsie Sepang 7 Williams 14. 0
Velká cena Bahrajnu 2008 Bahrajn Bahrain International Circuit 7 Williams 8. 1
Velká cena Španělska 2008 Španělsko Circuit de Catalunya 7 Williams RET 0
Velká cena Turecka 2008 Turecko Istanbul 7 Williams 8. 1
Velká cena Monaka 2008 Monako Circuit de Monaco 7 Williams RET 0
Velká cena Kanady 2008 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 7 Williams 10. 0
Velká cena Francie 2008 Francie Circuit de Nevers Magny-Cours 7 Williams 16. 0
Velká cena Velké Británie 2008 Velká Británie Silverstone 7 Williams 9. 0
Velká cena Německa 2008 Německo Hockenheim 7 Williams 10. 0
Velká cena Maďarska 2008 Maďarsko Hungaroring 7 Williams 14. 0
Velká cena Evropy 2008 Španělsko Valencia street 7 Williams 8. 1
Velká cena Belgie 2008 Belgie Spa-Francorchamps 7 Williams 12. 0
Velká cena Itálie 2008 Itálie Monza 7 Williams 14. 0
Velká cena Singapuru 2008 Singapur Marina Bay 7 Williams 2. 8
Velká cena Japonska 2008 Japonsko Fuji 7 Williams 11. 0
Velká cena Číny 2008 Čína Shanghai International Circuit 7 Williams 15. 0
Velká cena Brazílie 2008 Brazílie Interlagos 7 Williams 12. 0
Velká cena Austrálie 2009 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 16 Williams 6. 3
Velká cena Malajsie 2009 Malajsie Sepang 16 Williams 8. 0.5
Velká cena Číny 2009 Čína Shanghai International Circuit 16 Williams 15. 0
Velká cena Bahrajnu 2009 Bahrajn Bahrain International Circuit 16 Williams 9. 0
Velká cena Španělska 2009 Španělsko Circuit de Catalunya 16 Williams 8. 1
Velká cena Monaka 2009 Monako Circuit de Monaco 16 Williams 6. 3
Velká cena Turecka 2009 Turecko Istanbul 16 Williams 5. 4
Velká cena Velké Británie 2009 Velká Británie Silverstone 16 Williams 5. 4
Velká cena Německa 2009 Německo Nürburgring 16 Williams 4. 5
Velká cena Maďarska 2009 Maďarsko Hungaroring 16 Williams 4. 5
Velká cena Evropy 2009 Španělsko Valencia street 16 Williams 5. 4
Velká cena Belgie 2009 Belgie Spa-Francorchamps 16 Williams 8. 1
Velká cena Itálie 2009 Itálie Monza 16 Williams 16. 0
Velká cena Singapuru 2009 Singapur Marina Bay 16 Williams 11. 0
Velká cena Japonska 2009 Japonsko Suzuka 16 Williams 5. 4
Velká cena Brazílie 2009 Brazílie Interlagos 16 Williams RET 0
Velká cena Abú Dhabi 2009 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 16 Williams 9. 0
Velká cena Bahrajnu 2010 Bahrajn Bahrain International Circuit 4 Mercedes 5. 10
Velká cena Austrálie 2010 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 4 Mercedes 5. 10
Velká cena Malajsie 2010 Malajsie Sepang 4 Mercedes 3. 15
Velká cena Číny 2010 Čína Shanghai International Circuit 4 Mercedes 3. 15
Velká cena Španělska 2010 Španělsko Circuit de Catalunya 4 Mercedes 13. 0
Velká cena Monaka 2010 Monako Circuit de Monaco 4 Mercedes 7. 6
Velká cena Turecka 2010 Turecko Istanbul 4 Mercedes 5. 10
Velká cena Kanady 2010 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 4 Mercedes 6. 8
Velká cena Evropy 2010 Španělsko Valencia street 4 Mercedes 10. 1
Velká cena Velké Británie 2010 Velká Británie Silverstone 4 Mercedes 3. 15
Velká cena Německa 2010 Německo Hockenheim 4 Mercedes 8. 4
Velká cena Maďarska 2010 Maďarsko Hungaroring 4 Mercedes RET 0
Velká cena Belgie 2010 Belgie Spa-Francorchamps 4 Mercedes 6. 8
Velká cena Itálie 2010 Itálie Monza 4 Mercedes 5. 10
Velká cena Singapuru 2010 Singapur Marina Bay 4 Mercedes 5. 10
Velká cena Japonska 2010 Japonsko Suzuka 4 Mercedes 17. 0
Velká cena Koreje 2010 Jižní Korea Korea International Circuit 4 Mercedes 0. 0
Velká cena Brazílie 2010 Brazílie Interlagos 4 Mercedes 6. 8
Velká cena Abú Dhabi 2010 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 4 Mercedes 4. 12
Velká cena Austrálie 2011 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 8 Mercedes RET 0
Velká cena Malajsie 2011 Malajsie Sepang 8 Mercedes 12. 0
Velká cena Číny 2011 Čína Shanghai International Circuit 8 Mercedes 5. 10
Velká cena Turecka 2011 Turecko Istanbul 8 Mercedes 5. 10
Velká cena Španělska 2011 Španělsko Circuit de Catalunya 8 Mercedes 7. 6
Velká cena Monaka 2011 Monako Circuit de Monaco 8 Mercedes 11. 0
Velká cena Kanady 2011 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 8 Mercedes 11. 0
Velká cena Evropy 2011 Španělsko Valencia street 8 Mercedes 7. 6
Velká cena Velké Británie 2011 Velká Británie Silverstone 8 Mercedes 6. 8
Velká cena Německa 2011 Německo Nürburgring 8 Mercedes 7. 6
Velká cena Maďarska 2011 Maďarsko Hungaroring 8 Mercedes 9. 2
Velká cena Belgie 2011 Belgie Spa-Francorchamps 8 Mercedes 6. 8
Velká cena Itálie 2011 Itálie Monza 8 Mercedes RET 0
Velká cena Singapuru 2011 Singapur Marina Bay 8 Mercedes 7. 6
Velká cena Japonska 2011 Japonsko Suzuka 8 Mercedes 10. 1
Velká cena Koreje 2011 Jižní Korea Korea International Circuit 8 Mercedes 8. 4
Velká cena Indie 2011 Indie Buddh International Circuit 8 Mercedes 6. 8
Velká cena Abú Dhabi 2011 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 8 Mercedes 6. 8
Velká cena Brazílie 2011 Brazílie Interlagos 8 Mercedes 7. 6
Velká cena Austrálie 2012 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 8 Mercedes 12. 0
Velká cena Malajsie 2012 Malajsie Sepang 8 Mercedes 13. 0
Velká cena Číny 2012 Čína Shanghai International Circuit 8 Mercedes 1. 25
Velká cena Bahrajnu 2012 Bahrajn Bahrain International Circuit 8 Mercedes 5. 10
Velká cena Španělska 2012 Španělsko Circuit de Catalunya 8 Mercedes 7. 6
Velká cena Monaka 2012 Monako Circuit de Monaco 8 Mercedes 2. 18
Velká cena Kanady 2012 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 8 Mercedes 6. 8
Velká cena Evropy 2012 Španělsko Valencia street 8 Mercedes 6. 8
VC Velké Británie 2012 Velká Británie Silverstone 8 Mercedes 15. 0
Velká cena Německa 2012 Německo Hockenheim 8 Mercedes 10. 1
Velká cena Maďarska 2012 Maďarsko Hungaroring 8 Mercedes 10. 1
Velká cena Belgie 2012 Belgie Spa-Francorchamps 8 Mercedes 11. 0
Velká cena Itálie 2012 Itálie Monza 8 Mercedes 7. 6
Velká cena Singapuru 2012 Singapur Marina Bay 8 Mercedes 5. 10
Velká cena Japonska 2012 Japonsko Suzuka 8 Mercedes RET 0
Velká cena Koreje 2012 Jižní Korea Korea International Circuit 8 Mercedes RET 0
Velká cena Indie 2012 Indie Buddh International Circuit 8 Mercedes 11. 0
Velká cena Abú Dhabi 2012 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 8 Mercedes RET 0
Velká cena USA 2012 Spojené státy Circuit Of The Americas 8 Mercedes 13. 0
Velká cena Brazílie 2012 Brazílie Interlagos 8 Mercedes 15. 0
Velká cena Austrálie 2013 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 9 Mercedes RET 0
Velká cena Malajsie 2013 Malajsie Sepang 9 Mercedes 4. 12
Velká cena Číny 2013 Čína Shanghai International Circuit 9 Mercedes RET 0
Velká cena Bahrajnu 2013 Bahrajn Bahrain International Circuit 9 Mercedes 9. 2
Velká cena Španělska 2013 Španělsko Circuit de Catalunya 9 Mercedes 6. 8
Velká cena Monaka 2013 Monako Circuit de Monaco 9 Mercedes 1. 25
Velká cena Kanady 2013 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 9 Mercedes 5. 10
VC Velké Británie 2013 Velká Británie Silverstone 9 Mercedes 1. 25
Velká cena Německa 2013 Německo Nürburgring 9 Mercedes 9. 2
Velká cena Maďarska 2013 Maďarsko Hungaroring 9 Mercedes 19. 0
Velká cena Belgie 2013 Belgie Spa-Francorchamps 9 Mercedes 4. 12
Velká cena Itálie 2013 Itálie Monza 9 Mercedes 6. 8
Velká cena Singapuru 2013 Singapur Marina Bay 9 Mercedes 4. 12
Velká cena Koreje 2013 Jižní Korea Korea International Circuit 9 Mercedes 7. 6
Velká cena Japonska 2013 Japonsko Suzuka 9 Mercedes 8. 4
Velká cena Indie 2013 Indie Buddh International Circuit 9 Mercedes 2. 18
Velká cena Abú Dhabi 2013 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 9 Mercedes 3. 15
Velká cena USA 2013 Spojené státy Circuit Of The Americas 9 Mercedes 9. 2
Velká cena Brazílie 2013 Brazílie Interlagos 9 Mercedes 5. 10
Velká cena Austrálie 2014 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Malajsie 2014 Malajsie Sepang 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Bahrajnu 2014 Bahrajn Bahrain International Circuit 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Číny 2014 Čína Shanghai International Circuit 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Španělska 2014 Španělsko Circuit de Catalunya 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Monaka 2014 Monako Circuit de Monaco 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Kanady 2014 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Rakouska 2014 Rakousko A1-Ring 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Velké Británie 2014 Velká Británie Silverstone 6 Mercedes RET 0
Velká cena Německa 2014 Německo Hockenheim 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Maďarska 2014 Maďarsko Hungaroring 6 Mercedes 4. 12
Velká cena Belgie 2014 Belgie Spa-Francorchamps 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Itálie 2014 Itálie Monza 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Singapuru 2014 Singapur Marina Bay 6 Mercedes RET 0
Velká cena Japonska 2014 Japonsko Suzuka 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Ruska 2014 Rusko Sochi Autodrom 6 Mercedes 2. 18
Velká cena USA 2014 Spojené státy Circuit Of The Americas 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Brazílie 2014 Brazílie Interlagos 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Abu Dhabi 2014 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 6 Mercedes 14. 0
Velká cena Austrálie 2015 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Malajsie 2015 Malajsie Sepang 6 Mercedes 3. 15
Velká cena Číny 2015 Čína Shanghai International Circuit 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Bahrajnu 2015 Bahrajn Bahrain International Circuit 6 Mercedes 3. 15
Velká cena Španělska 2015 Španělsko Circuit de Catalunya 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Monaka 2015 Monako Circuit de Monaco 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Kanady 2015 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Rakouska 2015 Rakousko A1-Ring 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Velké Británie 2015 Velká Británie Silverstone 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Maďarska 2015 Maďarsko Hungaroring 6 Mercedes 8. 4
Velká cena Belgie 2015 Belgie Spa-Francorchamps 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Itálie 2015 Itálie Monza 6 Mercedes 17. 0
Velká cena Singapuru 2015 Singapur Marina Bay 6 Mercedes 4. 12
Velká cena Japonska 2015 Japonsko Suzuka 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Ruska 2015 Rusko Sochi Autodrom 6 Mercedes NC 0
Velká cena USA 2015 Spojené státy Circuit Of The Americas 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Mexika 2015 Mexiko Autódromo Hermanos Rodríguez 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Brazílie 2015 Brazílie Interlagos 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Abú Dhabi 2015 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Austrálie 2016 Austrálie Melbourne Grand Prix Circuit 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Bahrajnu 2016 Bahrajn Bahrain International Circuit 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Číny 2016 Čína Shanghai International Circuit 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Ruska 2016 Rusko Sochi Autodrom 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Španělska 2016 Španělsko Circuit de Catalunya 6 Mercedes NC 0
Velká cena Monaka 2016 Monako Circuit de Monaco 6 Mercedes 7. 6
Velká cena Kanady 2016 Kanada Circuit Gilles Villeneuve 6 Mercedes 5. 10
Velká cena Evropy 2016 Ázerbájdžán Baku City Circuit 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Rakouska 2016 Rakousko A1-Ring 6 Mercedes 4. 12
Velká cena Velké Británie 2016 Velká Británie Silverstone 6 Mercedes 3. 15
Velká cena Maďarska 2016 Maďarsko Hungaroring 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Německa 2016 Německo Hockenheim 6 Mercedes 4. 12
Velká cena Belgie 2016 Belgie Spa-Francorchamps 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Itálie 2016 Itálie Monza 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Singapuru 2016 Singapur Marina Bay 6 Mercedes 1. 25
Velká cena Malajsie 2016 Malajsie Sepang 6 Mercedes 3. 15
Velká cena Japonska 2016 Japonsko Suzuka 6 Mercedes 1. 25
Velká cena USA 2016 Spojené státy Circuit Of The Americas 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Mexika 2016 Mexiko Autódromo Hermanos Rodríguez 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Brazílie 2016 Brazílie Interlagos 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Abú Dhabi 2016 Spojené arabské emiráty Yas Marina Circuit 6 Mercedes 2. 18
Velká cena Itálie 2019 Itálie Monza 6 Mercedes 1. 25

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.