Španělsko

Jezdec: Roberto Merhi

Jméno
Roberto Merhi
Datum narození
22.3.1991
Národnost
Španělsko
Poslední úprava
11.3.2015 12:26

Roberto Merhi Muntan (* 22. března 1991) je španělský závodník stáje Manor. Je součástí juniorského programu Mercedes-Benz. Jeho největším úspěchem je vítězství v evropském šampionátu Formule 3 v roce 2011.

Informace

Roberto Merhi se narodil ve španělském městě Castellón.

Formule Renault

Svou profesionální závodní kariéru nastartoval Merhi ve Formuli Renault. V roce 2007 se zúčastnil italského šampionátu a Eurocupu, kde skončil čtvrtý, respektive osmnáctý. O rok později soutěžil v západoevropském mistrovství (skončil druhý) a znovu v Eurocupu, kde obsadil čtvrtou příčku. Zúčastnil se také pěti závodu španělského šampionátu Formule 3.

Formule 3

Součástí šampionátu Formule 3 na plný úvazek se Merhi stal v roce 2009, kdy se upsal týmu Manor Motorsport a společně s ním působil v evropské sérii. Celkově skončil sedmý a čtyřikrát se dostal na stupně vítězů.

V roce 2010 se přestěhoval do týmu Mücke Motorsport a oproti jeho debutové sezóně se mu dařilo lépe. Španěl skončil pátý, zaznamenal čtyři umístění na stupních vítězů a připsal si své první vítězství na Hockenheimu. I o rok později změnil Merhi tým a stal se součástí Prema Powerteamu. Vyhrál šampionát, dvacetkrát vystoupal na stupně vítězů a jedenáct závodů vyhrál.

DTM

Dne 3. dubna 2012 Mercedes oznámil obnovení juniorského týmu Mercedes-Benz, který byl hnacím motorem do začátku kariér hned několika úspěšných pilotů, například Heinze-Haralda Frentzena, Karla Wendlingera nebo Michaela Schumachera. Součástí tohoto programu byl také Roberto Merhi, který společně s několika dalšími mladíky dostal příležitost závodit pro juniorský tým Mercedesu v DTM. Výhodu měl také v tom, že všem mladíkům v týmu německé automobilky pomáhal jako rádce sedminásobný šampión Michael Schumacher. Společně s Miguelem Molinem byli jedinými Španěly v celém startovním roštu.

Merhi ve své debutové sezóně nezískal žádné mistrovské body. V roce 2013 se přesunul do týmu HWA. Zaznamenal sedmé místo na Norisringu a dvakrát skončil desátý. Absolutního maxima se ale dočkal až v posledním závodě, kde skončil druhý. V celkovém pořadí se umístil na patnácté příčce.

Formule Renault 3.5

Závodník se zúčastnil prvního závodu Formule Renault 3.5 v ruské Moskvě roku 2014. Později se stal součástí týmu Zeta Corse.

Formule 1

Caterham (2014)

První zkušenosti s vozem Formule 1 sbíral Merhi s týmem Caterham, když se v roce 2014 zúčastnil prvního pátečního tréninku na Velkou cenu Itálie. Spekulovalo se také o tom, že španělský závodník u týmu nahradí Kamuie Kobayashiho, ale neměl nárok na získání závodní licence od Mezinárodní automobilové federace.

Manor (2015)

Dne 9. března 2015 byl Roberto Merhi oficiálně představen jako závodník stáje Manor, který pojede úvodní Velkou cenu Austrálie. Stájovým kolegou mu bude Will Stevens.

Výsledky a tabulková data

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.