Malajsie

Tým Caterham

Název:
Tým Caterham
Země původu:
Malajsie
Sídlo:
Hingham,Norfolk, Velká Británie
Poslední úprava:
8.2.2013 17:04

Úvod

Stáj Lotus je jednou ze tří nových stájí na startovním roštu Formule 1 pro rok 2010. Pro debutovou sezónu nasadil tým z Malajsie dva zkušené jezdce - Itala Jarna Trulliho a finského závodníka Heikkiho Kovalainena. Jak samo vedení nové stáje potvrdilo, tým není pokračovatelem stáje Lotus, která v královně motorismu působila v letech 1954 - 1994. Šéfem stáje je v současné době Tony Fernandes, testovacím pilotem Lotusu je malajský závodník Fairuz Fauzy. 

Informace

15. září roku 2009 bylo oficiálně oznámeno, že po více jak deseti letech se do Formule 1 vrátí název Lotus. Nejednalo se však o pokračovatele historicky velmi úspěšné stáje Lotus, ale o nově založený malajský tým Lotus Racing, jehož šéfem je Tony Fernandes. 

Byl to jeden ze tří nováčkovských týmů sezóny 2010 a do tohoto ročníku poslal zkušenou jezdeckou sestavu. Jeden monopost obsadil Fin Heikki Kovalainen, jež za sebou již má angažmá v takových týmech, jako je Renault nebo McLaren. V druhém voze jezdil Ital Jarno Trulli, který ve Formuli 1 působí již pěknou řádku let.

Výsledky nováčkovského týmu nebyly rozhodně špatné, stáj ovšem mistrovské body nezískala. I tak se ale mohla radovat z primátu nejlepšího nováčkovského týmu sezóny 2010. Pro sezónu nadcházející zůstalo jezdecké obsazení stáje totožné.

Co se ale do nové sezóny změnilo, to je název tohoto týmu. O název Lotus se totiž začal hlásit i tým Renault, tudíž byla první kauza nového ročníku na světě, aniž by sezóna vůbec začala. Stáj tak musela změnit svůj název z Lotus Racing na Team Lotus, od sezóny 2011 tak ve Formuli 1 vídáme dvě stáje Lotus. Kromě Fernadesova týmu ještě britský Lotus Renault.

Výsledky a tabulková data

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.