Bernie Ecclestone

Poslední úprava:
18.12.2010 12:29

Bernard Charles „Bernie“ Ecclestone je promotér Formule 1 a vůbec jeden z nejvlivnějších mužů celého tohoto sportu. Před několika desítkami let se v „královně motorismu“ pokoušel prosadit také jako závodní pilot, proti konkurenci ovšem neuspěl. Podle britských médií se jedná o třináctého nejbohatšího Angličana.

Informace

Kariéra

Bernard Charles „Bernie“ Ecclestone se narodil 28. října roku 1930. Několik měsíců po jeho narození se společně s rodinou přestěhoval do Bexleyheathu, kde také vyrůstal. Školu ukončil v šestnácti letech a ihned si našel zálibu a zaměstnání v místních městských závodech.

V roce 1958 se Ecclestone pokusil kvalifikovat do dvou Velkých cen, v obou případech byl ovšem neúspěšný. Jednalo se o závody v Monaku a Velké Británii, tedy před domácím publikem samotného Ecclestona. Další kvalifikační pokusy si Brit na své konto již nepřipsal a coby pilot Formule 1 se tedy neproslavil.

Kromě jiného byl také Bernie Ecclestone manažérem a částečným vlastníkem stáje Connaught, později si našel uplatnění i u týmu Brabham. Prakticky od počátku 70. let pracoval Ecclestone na profesionalizaci Formule 1 a poměrně úspěšně se mu dařilo prodávat jednotlivé závody reklamním firmám i divákům u televizních obrazovek.

Queens Park Rangers (QPR)

Dne 3. září 2007 bylo oficiálně oznámeno, že Bernie Ecclestone společně s Flaviem Briatorem, bývalým šéfem francouzské stáje Renault, koupil anglický fotbalový klub QPR. V prosinci téhož roku se k této dvojice přidal i úspěšný podnikatel Lakshmi Mittal, pátý nejbohatší člověk na světě, který odkoupil 20% klubových akcií.

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.